Patiko? Pasidalinkite!

PSO praneša, kad naujoji COVID-19 atmaina „Omikron”, jau aptinkama dešimtyse šalių, dar nesukėlė nė vienos mirties. Atitinkamą informaciją pranešė AFP

Prireiks dar kelių savaičių, kol bus nustatyta, ar naujoji padermė užkrečiama ir ar ji nesukelia sunkesnių ligų, sakė PSO sveikatos problemų programos direktorius Maiklas Rajenas.

Anksčiau Pasaulio organizacija nusprendė naują koronaviruso atmainą priskirti prie nerimą keliančių. Ekspertai neatmeta, kad dėl aktyvaus „Omikron” plitimo per artimiausius kelis mėnesius Europoje gali atsirasti daugiau nei pusė naujų COVID-19 atvejų.

Lapkričio 20 dieną Botsvanoje ir Pietų Afrikoje buvo aptikta nauja koronaviruso B.1.1.529 atmaina. Tyrėjai pažymi, kad ji skiriasi trimis dešimtimis S-baltymo mutacijų ir gali būti atspari apsauginiams antikūnams tų, kurie sirgo ir buvo paskiepyti. PSO pripažino šią padermę „keliančia susirūpinimą” ir suteikė jai pavadinimą „Omikron” pagal 15-ąją graikų abėcėlės raidę.

Pasak mokslininkų, daugelis naujų SARS-CoV-2 genomo pokyčių rodo didelį šio varianto pernešamumą ir atsparumą apsauginiams antikūnams tiems, kurie sirgo ir buvo paskiepyti, nors dar anksti daryti galutines išvadas. Ekspertai teigia, kad B.1.1.529 iš pradžių išsivystė žmogui, kurio imunitetas susilpnėjęs — tikriausiai žmogui, sergančiam AIDS arba ŽIV.

Užsienio žiniasklaidos duomenimis, Pietų Afrikoje užregistruota apie šimtas užsikrėtusiųjų. Atvejų yra Honkonge, Izraelyje, Belgijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Australijoje, Portugalijoje, Škotijoje, Nyderlanduose, taip pat, tikėtina, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje. Visi šie atvejai yra įvežtiniai.

Kas žmonija darys, kai sužinos visų šitų atmainų priežastis?!

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!