Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos transporto įmonė „Vlantana Norway“ Norvegijoje praranda licencijas dėl kelių rimtų įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimų

Lapkričio pabaigoje Lietuvos transporto įmonė „Vlantana Norway“ gavo pranešimą iš Norvegijos viešųjų kelių administracijos. Pranešimas buvo susijęs su įtarimu dėl įsisteigimo reikalavimo pažeidimo, -praneša norvegijos naujienų portalas NRK.no

„Vlantana Norway“ būstinė yra Gardermoen mieste, o vairuotojai daugiausia yra iš Lietuvos.

Kelių direkcijos licencijavimo skyrius manė, kad reali „Vlantana Norway“ veikla vykdoma per įmonę UAB „Vlantana“ Lietuvoje. „Vlantana Norway“ turėjo pateikti atsakymą iki gruodžio 13 d.

Daugiau įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimų

Peržiūrėjusi bendrovės atsakymą, Kelių administracija padarė išvadą, kad visos „Vlantana Norway“ licencijos yra panaikintos. Taigi įmonė praranda teisę vykdyti krovininių pervežimą Norvegijoje.

Viskas prasidėjo lapkričio mėnesį, kai žurnalistė Rūta Janutienė paviešino apgaulingą “Vlantana Rorway” veiklą.

„Vlantana “neatitinka gero elgesio reikalavimo. Be kita ko, buvo nustatyti rimti vairavimo ir poilsio laikotarpių pažeidimai, įstatymų numatytų dokumentų nepateikimas, sistemingas netinkamas darbo laiko apskaitos žiniaraščių registravimas, bendrojo darbo užmokesčio pažeidimai. Tai teigiama Kelių administracijos pranešime spaudai.

Be to, Kelių direkcija pranešė Norvegijos policijai, aptikusi beveik 300 vairavimo ir poilsio taisyklių pažeidimų.

Bendrovę ilgą laiką tyrė Darbo inspekcija, Kelių direkcija ir Mokesčių administracija, kurie mano, kad rado nemažai pažeidimų, susijusių su vairavimo ir poilsio laiko reglamentavimu.

„Pripažįstame, kad nevisiškai supratome visus reikalavimus, taikomus poilsio režimui Norvegijoje“, – praėjusį mėnesį sakė Tomas Stonys, „Vlantana“ Norvegijos akcininkų atstovas.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!