Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva, vykdydama kvailą politiką, net tik sugadino santykius su kaimynine Baltarusija, bet ir nesulaukė palaikymo iš senųjų Europos sąjungos narių

Kyla klausimas: kam reikalingas visas šitas balaganas ir kas turės iš to naudos. Ar tai nepasitarnaus Rusijai ir nebus pagreitintas Baltarusijos prijungimas prie didžiojo kaimyno?

A. Lukašenka jau pareiškė kaip nubaus Lietuvą (video)

Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos balsų dėka Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai nebus taikomos ES sankcijos, penktadienį pranešė  „Die Welt„.

„Lukašenka nebus įtrauktas į ES sankcijų sąrašą. Tai pirmiausia palaikė Vokietija, palaikoma Prancūzijos ir Italijos”, — rašo laikraštis.

Tai buvo padaryta siekiant „išlaikyti atvirus dialogo kanalus” su Baltarusijos lyderiu, sakoma laikraštyje. Daugelis ES valstybių, įskaitant Lenkiją ir Baltijos šalis, laikėsi kitokios pozicijos ir reikalavo įtraukti Lukašenką į sankcijų sąrašą, pažymi laikraštis.

Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą 30 Baltarusijos piliečių. Sankcijos numatytos ir dabartiniam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai. Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė analogiškas sankcijas.

Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!