Patiko? Pasidalinkite!

2019 metais Baltarusijos kroviniai sudarė 30,2 proc. metinių Klaipėdos uosto krovų — jų perkrauta 15,5 mln. tonų

„Jau paliepiau vyriausybei pateikti siūlymų dėl visų prekių srautų iš Lietuvos uostų į kitus. Štai ir pažiūrėsim, kaip jie gyvens. 30 proc. Lietuvos biudžeto formuoja mūsų prekių srautai per Lietuvą. Ko dar reikia? Apsirijo, todėl pastatysime į vietą“, – pareiškė A. Lukašenka.

Baltarusijos grasinimas atšaukti baltarusiškų krovinių gabenimą per Klaipėdos uostą — nepamatuotas ir ekonomine logika nepagrįstas politinis sprendimas, teigė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Ministro teigimu, taip Baltarusija negaus apčiuopiamos ekonominės naudos, kurią teikia krovinių tranzitas Lietuvos teritorijoje per Klaipėdos uostą.

Rimanto Sinkevičiaus teigimu, jei Baltarusija oficialiai atšauktų krovinių gabenimą iš Klaipėdos uosto, toks Baltarusijos žingsnis galėtų sulaukti atsakomųjų ES valstybių sankcijų.

Tačiau jas taikyti dar per anksti, be to, šios sankcijos turėtų apimti draudimus atskiriems asmenims, o ne visai Baltarusijos ekonomikai. Šiuo klausimu ES valstybių pozicija turėtų būti vieninga ir solidari, mano ministras.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad dėl šio galimo Baltarusijos žingsnio nukentėtų „Klaipėdos uostas”, AB „Lietuvos geležinkeliai” ir Klaipėdos uosto krovos bendrovės. Tačiau kartu patikino, kad dėl esamos situacijos Lietuvos verslininkai turėtų jaustis ramiai, jiems pavojus negresia.

Ir tai dar ne viskas…

„Mes jiems dabar parodysime, kas yra sankcijos. Jeigu lietuviai ir lenkai į Kiniją ir Rusiją per mus baražavo, dabar skraidys arba per Baltijos jūrą, arba per Juodąją jūrą prekiauti su Rusija ir panašiai. Apie sankcijinių produktų vežimą į Rusiją per Baltarusiją [kuriems Rusija yra paskelbusi embargą] – tegul net nesvajoja. Mes jiems parodysim, ką reiškia sankcijos“, – A. Lukašenka teigė naujienų agentūrai BelTA.

2020.08.26 vaizdo įrašas:

BV ir SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!