Patiko? Pasidalinkite!

Vokietija pirmąjį pusmetį rusiškų trąšų pirkimą padidino 3,3 karto, palyginti su ankstesnių penkerių metų vidurkiu

Taigi sausio-birželio mėnesiais Vokietija pirko trąšų už 151,3 mln. USD, o ankstesnius penkerius metus pirmąjį pusmetį Vokietijos įmonės pirko rusiškas trąšas vidutiniškai už 45,5 mln. Rodiklis tapo aukščiausias bent nuo 2008 metų – Vokietija senesnių duomenų neskelbia. Ankstesnis rekordas buvo pasiektas 2016 metais – 105,2 mln. Palyginti su ankstesnių penkerių metų vidurkiu, supirkimai išaugo 2,8 karto – iki 361,5 tūkst. Tai leido Rusijai pakilti iš šeštos į trečią vietą tarp didžiausių trąšų tiekėjų Vokietijai tiek absoliučia, tiek pinigine išraiška.

Pirmąją ir antrąją vietas, priklausomai nuo rodiklio, dalijasi Belgija, tiekusi 387 tūkst. tonų trąšų už 216 mln. USD, ir Nyderlandai , Vokietijai pardavę 475 tūkst. tonų.

Europa didina ir dujų pirkimą iš Rusijos

“Ispanija užėmė antrąją vietą pasaulyje pagal Rusijos SGD importą per pirmuosius septynis 2023 m. mėnesius” rašo „The Guardian“. Manoma, kad kils didžiulis skandalas, nes visos sankcijos Rusijai pasirodė esąs tiesiog farsas.

Suskystintų gamtinių dujų importas iš Rusijos į Europą, kurios gabenamos laivais, 2023 m. sausio–liepos mėnesiais išaugo 40 proc., palyginti su lygiu iki konflikto Ukrainoje. Tai liudija ne pelno organizacijos „Global Witness“ analizė, paremta konsultacijų bendrovės „Kpler“ duomenimis.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!