Patiko? Pasidalinkite!

Taip yra dėl to, kad nuo 07.30 d. Statistikos departamentas pradėjo skelbti operatyvią ir detalią neteisėtai valstybės sieną kirtusių migrantų statistiką.  Taip Statistikos departamentas skelbs nelegaliai valstybės sieną kirtusių migrantų bendrą skaičių, skaičių pagal pilietybę, neteisėtų migrantų statistiką pagal sienos kirtimo vietas, taip pat apgyvendinimo vietas.

Statistika bus atnaujinama kasdien 9 val. Operatyvią dienos ataskaitą galima rasti Oficialiosios statistikos portale.

Duomenys bus renkami pasitelkiant Valstybės valdysenos informacinę sistemą, kuri pasiteisino renkant, apdorojant ir skelbiant operatyvią COVID-19 pandemijos statistiką. Duomenis Statistikos departamentui skelbti pavesta Vyriausybės nutarimu.

Per praėjusią parą pasieniečiai sulaikė 137 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Iš 137 pastarąją parą įkliuvusių užsieniečių 106 turėjo Irako dokumentus ar prisistatė šios šalies piliečiais.

Visiems ketvirtadienį sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas.

Ketvirtadienį iš pasienyje su Baltarusija veikiančių VSAT užkardų buvo išgabenta 380 iki tol jose apgyvendintų neteisėtų migrantų. Jie perkelti į naują vietą – Viešojo saugumo tarnybos poligone Rūdninkuose, Šalčininkų rajone, įrengtą palapinių miestelį.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!