Patiko? Pasidalinkite!

“Atėjo laikas išbandyti socializmą”, prie šios išvados priėjo “The Washington Post” žurnalistė Elizabet Brunig. Savo straipsnyje Brunig pažymi, kad kapitalizmas veda amerikiečius į moralinį blogėjimą. Žurnalistė tikisi, kad istorija nesibaigs šaltuoju karu, ir Jungtinėse Amerikos valstijose “demokratinis socializmas” vis dar įmanomas.

Vadovaujant Trampui amerikiečiai tuo pačiu metu tiki, kad liberali kapitalistinė demokratija yra pasmerkta sėkmei ir kad dabar ši demokratija kenčia labiausiai apgailėtinus trūkumus, teigia “The Washington Post” Elizabet Brunig.

Kaip minima straipsnyje, JAV liberalai dažnai tiki, kad ” šaltojo karo pabaiga buvo istorijos pabaiga “, ir kad toliau “bus begalinis liberaliai-demokratinis socializmo augimas Vakarų stiliumi “. Pasak mokslininko Marko Fishero, dabar ” lengviau įsivaizduoti pasaulio pabaigą, negu kapitalizmo pabaiga “.

Tuo pačiu metu straipsnio autorė kalba apie ” išskirtinį jausmą “, kurį kažkas Amerikos ekonominiame ir socialiniame gyvenime “nuvedė netinkamai “- ir šį jausmą sunku suderinti su Obamos administracijos įsitikinimais, kad” Amerika yra didi”.

Kapitalizmas, teigia straipsnio autorius, “augina individualizmą, savanaudiškumą, egoizmą, nepagarbą kitiems “. Tuo pačiu metu ši ideologija ” paverčia bet kokius santykius į pinigus, kuriais galima suskaičiuoti viską “.

“Kūnai, laikas, energija, kūrybiškumas, meilė – viskas tampa prekėmis, kurias galima parduoti”, – skundžiasi apžvalgininkė. – viešpatauja atsiskyrimas. Nėra ilgalaikės perspektyvos, žmonės nebesirūpina visuomenės morale, viskas žlunga, žmonės virsta biorobotais “.

Žurnalistė prašo socializmo nepainioti su ” nostalgišku totalitarizmu “. Jos idealas yra ” demokratinis ” socializmas, kuriame darbas ” nebebūtu prekė “. “Brunig” tikisi, kad tokia sistema nugalės nelygybę, o kapitalizmas nustos ” diktuoti politiką ir kultūrą “.

” Aš nemanau, kad mes pasiekėme istorijos pabaigą, o tai reiškia, kad mes vis dar turime galimybę suteikti norimą formą “,  -Siūlau pasinaudoti šia galimybe . ” 

bukimevieningi.lt inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!