Patiko? Pasidalinkite!

Wi-Fi yra bevielio (belaidžio) ryšio technologija. Ji leidžia naudotojams prisijungti prie interneto nejungiant prie kompiuterio jokio laido. Tai yra labai patogu.  Jūs galite pasiimti savo nešiojamąjį kompiuterį, pereiti į bet kurį kambarį  ir neprarasti ryšio su internetu.  Šiuo malonumu dabar galime džiaugtis visur: namuose, mieste bei prekybos centruose  ir net mokyklose.

Radijo signalai iš kompiuterio arba „Bluetooth” bevielio ryšio prietaiso siunčiami į bevielio ryšio maršrutizatorių. Tada maršrutizatorius siunčia signalą į internetą per laidinį modemą. Taigi, tai ir yra prietaisas, kuris „atsakingas” už žalingų radijo bangų perdavimą. Britų sveikatos agentūros atliktas tyrimas parodė, kad maršrutizatoriai ir jų skleidžiami signalai gali turėti įtakos blogai žmonių savijautai, vaikų vystymuisi  bei įtakoti įvairius susirgimus.

Vaikams padaryta žala gali būti didesnė nei suaugusiems. Jie yra labiau pažeidžiami dėl kelių priežasčių: vaiko kaukolė yra minkštesnė nei suaugusiojo, tai įtakoja lengvesnį radijo dažnio spinduliuotės įsiskverbimą pro kaukolę į galvą. Vaiko galvoje yra daugiau vandens, nes smegenys dar nėra pilnai išsivysčiusios. Vandeniui veikiant kaip laidininkui, padidėja rizika, kad elektromagnetinis spinduliavimas lems tolesnius pažeidimus.

Vaiko smegenys ir nervinė sistema yra vystymosi pakopoje. Jeigu vaikai bus veikiami spinduliuotės ir mokykloje, pradinėse klasėse, pažeidimai bus didesni, nes ląstelės dar tik auga ir yra lengviau pažeidžiamos.

Vaikai lanko mokyklą keletą metų. Vėliau – pakeičia aplinką. Todėl keičiasi ir juos veikiančios spinduliuotės lygiai. Tačiau reikėtų pagalvoti apie mokytojus ir personalo darbuotojus, kurie tame pačiame pastate dirba daugelį metų. Mokytojams ir darbuotojams poveikis dėl Wi-Fi bevielio ryšio tinklų ir radijo dažnio spinduliuotės yra nuolatinis.

Keletas padarinių, kurie gali atsirasti nuo „Wi-Fi“ poveikio: lėtinis nuovargis, miego sutrikimai, koncentracijos sunkumai, dažni stiprūs galvos skausmai, skausmas ausyse.

Mes negalime ignoruoti fakto, kad  gyvename sparčiai augančių  technologijų amžiuje ir Wi-Fi yra plačiai išplitęs visame pasaulyje.  Tai jau tapo didžiuliu privalumu ir mes visi norime naudoti jį kasdieniame gyvenime. Išvengti spindulių mums nepavyks, bet vis dar galime rasti būdų, kaip apsisaugoti nuo jų.

Štai keletas patarimų, kaip apsaugoti vaikus nuo elektromagnetinių bangų:

  • visada atjunkite Wi-Fi programas, prieš eidami miegoti;
  • nelaikykite maršrutizatoriaus miegamajame bei kambaryje, kuriame praleidžiate daugiausiai laiko;
  • kai nesinaudojate, išjunkite visus Wi-Fi prietaisus;
  • naudokite kabelinį internetą namuose.

Ir tai ne tik apie Wi-Fi. Yra daugybė pranešimų ir tyrimų, kurie informuoja apie mobilaus ryšio spinduliuotės, mobilaus ryšio bokštelių, Wi-Fi bevielio ryšio technologijos ir bevielės technologijos pavojų žmogaus sveikatai.

Ką mes galime pakeisti? Neleiskite ar bent jau ribokite laiką savo vaikams naudotis mobilaus ryšio telefonais. Pasirūpinkite savo vaikų mityba. Užtikrinkite, kad jie valgytų daug vaisių ir daržovių. Visiems būtinas didelis kiekis antioksidantų, kurie padeda apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų. Taip pat pasirūpinkite geros kokybės vandeniu.

Aktyviai dalyvaukite savo vaiko ugdymo įstaigos veikloje. Išsiaiškinkite,  kur naudojamas  Wi-Fi bevielis ryšys mokykloje. Daugiau būkite gryname ore už miesto ribų. Spartaus technologijų augimo bei jų žalos neišvengsime, bet laikinai juos pamiršti ir „pabėgti“ galime.

 

ezinearticles.com/


Patiko? Pasidalinkite!