Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis patžreiškė, kad vienos iš ES šalių vyriausybės vadovas paprašė jo pateikti patvirtinimą, kad įvykiai Bučoje nebuvo surežisuoti.

“Parodykite mums įrodymų, kad tai nėra surežisuota”, – interviu laikraščiui “Bild” politiko žodžius citavo Zelenskis.

Tuo pačiu Ukrainos politikas nenurodė konkrečios pavardės, tačiau patvirtino, kad kalba apie vienos iš ES šalių vyriausybės vadovą.

Zelenskis taip pat apkaltino Vokietiją vilkinus Rusijos naftos ir dujų embargą.

Rusija atmeta Kijevo režimo kaltinimus dėl civilių žudynių Bučoje Kijevo srityje. Rusijos Federacijos gynybos ministerija pareiškė, kad visos Kijevo režimo paskelbtos nuotraukos ir vaizdo medžiaga, tariamai liudijanti apie Rusijos karių “nusikaltimus” Kijevo srities Bučos mieste, yra “eilinė provokacija”. Kaip pažymėjo ministerija, tuo metu, kai ši gyvenvietė buvo kontroliuojama Rusijos ginkluotųjų pajėgų, nė vienas vietos gyventojas nenukentėjo nuo smurtinių veiksmų.

Ministerija pažymėjo, kad visi Rusijos daliniai visiškai paliko Bučą kovo 30 d., o išvažiavimai iš miesto šiaurės kryptimi nebuvo užblokuoti, tuo tarpu pietinį pakraštį, įskaitant gyvenamuosius rajonus, Ukrainos kariai visą parą apšaudė, pasitelkę didelio kalibro artileriją, tankus ir daugkartinio raketų paleidimo sistemas.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas situaciją aplink Ukrainos Bučos miestą pavadino eiline “feikine” ataka ir pareiškė, kad ten buvo surengta inscenizacija.

Anksčiau Ukrainos valdžia ir žiniasklaida išplatino vaizdo įrašą, neva nufilmuotą Kijevo srities Bučos mieste, kur ant kelio guli žuvusiųjų kūnai. Daugelis interneto vartotojų suabejojo Kijevo kaltinimų Maskvai patikimumu ir pažymėjo, kad prie kūnų ant žemės nebuvo kraujo, o kai kurių žuvusiųjų rankovės buvo surištos baltais raiščiais ir juos galėjo nužudyti Ukrainos saugumo pajėgos ar teritorinė gynyba. Taip pat vartotojai pastebėjo, kad “mirusieji” judina rankas, o pažiūrėjus į operatoriaus automobilio galinio vaizdo veidrodėlį matyti, kad vienas iš “mirusiųjų” pakeičia padėtį vos automobiliui pravažiavus.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!