Patiko? Pasidalinkite!

Galima buvo trenkti durimis ir pasakyti, kad „Ukrainai tokio formato nereikia“. Tačiau „Normandijos formatas“ yra paskutinis apčiuopiamas Ukrainos ir Vakarų vienybės, „judėjimo į Europą“ kelias, kurį galima pristatyti savo žmonėms kaip įrodymą

Jei pasakysi jiems tiesą, kad Europa (Paryžius ir Berlynas) jau žaidžia Rusijos pusėje, žmonėms natūraliai kils klausimas, dėl ko buvo visos tos žmonių aukos, kam buvo sunaikinta valstybė ir visuomenė, sunaikinta ekonomika, jei „Europa išdavė“ ir „šviesi ateitis“ niekada neateis? Ir Ukraina nebus ES, o ukrainiečiai negyvens kaip vokiečiai, o dirbs kaip albanai.

Nacional-radikalai nuolat įtaria Zelenskį išdavyste. Jis negali įvykdyti Minsko susitarimų, kaip reikalauja „Normandijos formato“ partneriai (šiuo atveju jis neturi vidaus politinės ateities), ir negali atsisakyti jų vykdyti (šiuo atveju jis neturi ateities ir užsienio politikoje).  Jis yra situacijos, kurios pats nesukūrė, įkaitais ir neturi nei patirties, nei kvalifikacijos, kuri leistų tai perlaužti savo naudai.

Zelenskis turi rinktis tarp „Normandijos formato“ sprendimų įgyvendinimo ir karo su „savo“ radikalais.

Susitikime Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis aptarė dujų tranzito klausimą su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu. Derybos vyko „Normandijos ketverto“ viršūnių susitikimo ribose.

Zelenskis pareiškė, kad klausimą pavyko „atblokuoti“. Anot jo, detalės bus aptariamos patarėjų lygiu.

„Bet kokiu atveju Rusijos prezidentas parodė savo atvirumą, pademonstravo tarptautinei visuomenei, pirmiausia Europos partneriams, kad Rusija gali vesti derybas konstruktyviai ir palankiomis sąlygomis Ukrainos ir Europos pusėms, tačiau tuo pat metu aiškiai pareiškia apie tai, kad dujų tranzitas turėtų būti abipusiai naudingas ir komerciškai perspektyvus projektas“.

Parengta pagal SN inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!