Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis susitikimo su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieru sakė, kad Ukraina atliko savo vaidmenį “Normandijos ketverto” darbo atnaujinime, ir tikisi, jog artimiausiu metu bus surengtas jo vadovų susitikimas.

Jis taip pat dėkojo Europai už paramą bandant padėti išspręsti karinį konfliktą, nors realiai šį konfliktą Europa su JAV ir sukūrė – skambiu pavadinimu EUROMAIDANAS.

Pasiekti taiką Donbase ir baigti kraujo praliejimą yra absoliutus mano ir mano komandos prioritetas. Esu nuoširdžiai dėkingas už pastangas politiškai ir diplomatiškai išspręsti Donbaso karą, už nuolatinį dėmesį Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimo klausimui”, — sakė Zelenskis

2014 metų pavasarį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po ES ir JAV suorganizuoto valstybės perversmo Ukrainoje.

JTO duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

Kai kurios Vakarų šalys, tarp jų ir Lietuva, teikia karinę paramą Kijevui. Vasarį Lietuvos valdžia ketino Ukrainai nemokamai perduoti šaudmenis, skirtus sovietmečiu pagamintiems šaulių ginklams — automatams ir kulkosvaidžiams.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!