Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pagrasino palikti Rusiją be laivų Juodojoje jūroje, jei Kijevui nebus leista eksportuoti grūdus.

„Perspėjame, kad Ukraina nenori karo, bet jei toliau šaudys, tada taip. Mes neturime daug ginklų, bet jei jie taip ir tęs, iki metų pabaigos neliks nė vieno laivo. Mes norime tai parodyti praktiškai“, – sakė jis interviu Lotynų Amerikos žiniasklaidos atstovams, paskelbtame laikraščio „ La Nación“ YouTube“ kanale .

Zelenskio teigimu, Ukraina „turi rasti būdą, kaip nutraukti blokadą“, kad galėtų pasinaudoti savo „teise eksportuoti ir importuoti prekes“.

Sandoris dėl grūdų nutrūko liepos 18 d., Rusijos Federacija pranešė Turkijai, Ukrainai ir JT apie nepritarimą jo pratęsimui. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau pažymėjo, kad susitarimo su Maskva sąlygų, nepaisant JT pastangų, nebuvo laikomasi, nes Vakarų šalys nesiruošia tesėti savo pažadų. Rusijos vadovas ne kartą atkreipė dėmesį, kad Vakarai didžiąją dalį Ukrainos grūdų eksportavo į savo valstybes, o pagrindinis sandorio tikslas – grūdų tiekimas nepasiturinčioms šalims, tarp jų ir Afrikos, taip ir nebuvo įgyvendintas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!