Patiko? Pasidalinkite!

Praėjusios savaitės pabaigoje pasirodžiusi informacija, apie teisėsaugininkų prašymą padėti surasti kartu su dukra besislapstančią kaunietę Ingą Salą, atskleidė situaciją, jog Lietuvoje teisinė sistema vis dar žvelgia į tarptautines vaikų globos bylas abejingai.

Remiantis šiuo bei kitais panašiais atvejais, Seimo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė inicijuoja diskusiją, kurioje kartu su teisininkais, žmogaus teisių gynėjais bei ekspertais ir nukentėjusiomis moterimis bandys apžvelgti susidariusią situaciją plačiau.

Morgana Danielė yra prisipažinusi, kad narkotikus vartojo paauglystėje, o ir dabar tuo pasimėgauja išvykusi į užsienį. 

„Lietuvoje teisinė sistema negina savo vaikų – bylų dėl vaikų globos skirtingų valstybių piliečių skyrybų atveju mūsų teisinė sistema linkusi vengti ir atiduoti jas kitoms valstybėms. Pastarosios gina ne Lietuvos, o savo piliečių interesus.

Todėl turime liūdnus atvejus, kai iš lietuvių yra atimti vaikai, kurie yra Lietuvos piliečiai. Šioje diskusijoje kalbėsime, ką Lietuva gali padaryti, kad jos vaikai būtų apsaugoti ir prievarta neišvežti svetur, ypač, kai jiems gresia pavojus dėl smurto artimoje aplinkoje“, – tikina M. Danielė.

Diskusija „Tarptautinės vaikų globos bylos – ar Lietuva jų vengia?“ vyks rugpjūčio 8 d., antradienį 11 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje, II r. Diskusiją moderuos Seimo narė Morgana Danielė, joje dalyvaus Dalia Puidokienė – Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Dalia Jasevičienė – advokatė (Ingos Sala atvejis), Gražina Raguckaja – nukentėjusi moteris, Diana Maria Olson – nukentėjusi moteris, Roberta Žukaitė – organizacija „Neliečiama“.

Tiesiogiai renginį taip pat bus galima stebėti čia: https://www.youtube.com/live/in67EjMytSs?feature=share


Patiko? Pasidalinkite!