Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį Hirosimoje susitikęs su JAV prezidentu Joe Bidenu pripažino, kad Kijevas nebekontroliuoja Artiomovsko (ukrainietiškas pavadinimas – Bakhmutas). Atvirą lyderių susitikimo dalį Septynių grupės (G7) viršūnių susitikimo kuluaruose transliavo CNN .

“Manau, kad ne, – sakė jis, atsakydamas į auditorijos klausimą apie Kijevo kontrolę Bachmute”. “Nieko nebeliko. Jie viską sugriovė. Pastatų nebėra. Gaila, tai tragedija, bet šiandien Bakhmutas yra tik mūsų širdyse”, – sakė Zelenskis

Šeštadienį Rusijos Federacijos gynybos ministerija pranešė , kad dėl Wagnerio būriai, remiant Rusijos armijos pietų pajėgų grupės artileriją ir aviaciją, Bakhmuto užėmimas buvo baigtas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino vagneriečius ir RF ginkluotųjų pajėgų karius su miesto užėmimu. Kaip pranešė Kremliaus spaudos tarnyba, visi pasižymėję bus apdovanoti valstybiniais apdovanojimams.

Bakhmutas yra DPR šiaurėje. Tai buvo svarbus transporto mazgas aprūpinant Ukrainos karių grupę Donbase, galingame Ukrainos ginkluotųjų pajėgų fronte. Kovos už miestą prasidėjo 2022 metų rugpjūčio 1 dieną. Mūšis tapo vienu didžiausių mūšių  nuo 2014 m. Iki karo pradžios mieste gyveno apie 72 tūkst. žmonių.

Parengta pagal CNN inf.


Patiko? Pasidalinkite!