Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinių Tautų paskelbtoje klimato kaitos ataskaitoje pabrėžta, kad, Žemės paviršiaus temperatūra jau pakilo 1 laipsniu Celsijaus – ko pakanka pakelti vandenynų lygį bei sukelti eilę mirtinų audrų, potvynių ir sausrų – o temperatūra ateityje gali pakilti net 3 ar 4 laipsniais.

Šylantis klimatas ir tirpstantys ledynai ateityje gali gerokai pakeisti pasaulio žemėlapį, mat kylant jūros lygiui būtų užlieti milžiniški plotai.

Remdamiesi daugiau nei 6 tūkst. naujų tyrimų, tyrėjai pabrėžė, kad vienas iš būdų apriboti klimato kaitą būtų radikaliai sumažinti energijos suvartojimą bei pereiti nuo iškastinio kuro prie švaresnių šaltinių.

Jungtinės tautos atšlimas.jpgČia pateiktas žemėlapis, kuriame parodyta kaip atrodytų Lietuva ir Žemaitija, jei pasaulio vandenynai pakiltų 60 metrų.

Baltijos jūra skalautų Kauno krantus. Tai reiškia, kad iš Žemaitijos liktų Žemaitijos sala, o Baltijos jūra skalautų… kas žino, gal ir Kauno ar net Vilniaus krantus. Kur Jurbarkas, Panevėžys, Marijampolė? Baltijos dugne. Ką ir kalbėti apie Klaipėdą, rašo technologijos.lt

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!