Patiko? Pasidalinkite!

Mažeikių rajone besilankančių svečių laukia dar viena pramoga – iš Mažeikių J. Kumpikevičiaus vardo aerodromo, įsikūrusio Šerkšnėnų kaime, Mažeikių aeroklubas organizuoja šuolius parašiutu. Pagrindinės sąlygos – išankstinė registracija, tinkamos oro sąlygos ir reikalavimų laikymasis.

Mažeikių aeroklubo instruktorius Rimantas Morkūnas įsitikinęs, kad šuoliai parašiutu į turistų kelionės planus įtraukiami labai rizikuojant.

„Jeigu visą kelionę įmanoma suorganizuoti valandų ar minučių tikslumu, tad su parašiutizmu taip nėra, nes viską gali sugadinti nepalankūs orai. Lietus, per stiprus vėjas, ir šuoliai draudžiami. Ir tokių nepatogumų neįmanoma numatyti. Pramoga sugadinta“, – teigė pašnekovas.

Kita vertus, iš lėktuvo šokti parašiutu gali ne visi užsinorėję, nes yra tam tikri reikalavimai: šokančiojo svoris neturi viršyti 80 kg, reikalingi tam tikri drabužiai persirengti: tinka viskas, kas nevaržo judesių ir dengia kojas bei rankas, mūvėti reikia sportine arba kariška avalyne su storesniais padais.

Tikriausiai visiems suprantama, kad prieš šuolį draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus, narkotines bei psichotropines medžiagas. Parašiutu gali šokti asmenys nuo 14 metų amžiaus – asmenims iki 18 metų būtinas raštiškas tėvų sutikimas.

„Mokomuosius šuolius parašiutu įprastai organizuojame savaitgaliais, pagal išankstinę registraciją, nes turi susidaryti tam tikra grupė – iki dvylikos žmonių. O jeigu susidarytų tokia grupė ir kitu laiku, galime padaryti išimtį“, – kalbėjo R. Morkūnas.

Bet kuriuo atveju gauti visą informaciją galima „feisbuko“ paskyroje „Mažeikių aeroklubas“, arba tel.:  +370 686 70 374.

Mažeikių turizmo informacijos centro inf.


Patiko? Pasidalinkite!