Patiko? Pasidalinkite!

Įprasta didžiuotis savo charakterio stiprybe, bet ne visiems pavyksta nuslėpti charakterio silpnumą

9 būdai atpažinti asmenį, kurio psichologinis tipas yra silpnas:

1. Egocentriškas

Nuolatinis dėmesio troškimas, egocentriškumas, garbinimo poreikis ir nesugebėjimas tinkamai suvokti  kritikos – šie bruožai žmogui suteikia isterišką ir demonstratyvų asmenybės tipą. Su juo labai sunku – ir paprastai jam sunku. Jais galima manipuliuoti pačiu primityviausiu – juos glostant…

2. Kieno nors mėgdžiojimas

Iki paauglystės kieno nors mėgdžiojimas laikomas normaliu: tai yra viena iš socializacijos formų. Su amžiumi žmogus turi įgyti savo charakterio bruožus – jei tai neįvyko, tada jis vis dar nėra susiformavęs kaip asmenybė.

3. Baimė patraukti dėmesį

Kuklumas puošia žmones, tačiau kai jis įgauna baimės formas, tai rodo charakterio silpnumą. Drovūs žmonės dažniausiai kenčia nuo per žemos savivertės ir bijo parodyti savo tikrąjį AŠ.

4. Kritika kitų žmonių pasiekimams ir banalus pavydas

Pavydas gali būti slegiantis, priešiškas ir teigiamas. Pirmieji du dažniausiai yra destruktyvūs to patiriančio žmogaus psichikai, tačiau pastarieji sugeba skatinti teigiamus žmogaus charakterio pokyčius. 

5. Nesugebėjimas oriai sutikti sunkumų

Silpnas žmogus nori slėptis nuo sunkumų ar apsimesti, kad nieko sudėtingo ar svarbaus nevyksta. Net ir mažos bėdos sugeba juos ilgą laiką išmušti iš vėžių. Stipriosios dvasios -charakterio atstovai drąsiai žvelgia į ateitį, net jei puikiai supranta, kad jų laukia ne patys lengviausias kelias.

6. Negalėjimas reikalauti

Kartais ginče susitarti yra tikrai lengviau nei įrodyti savo teisę – tai yra vienas iš diplomatijos principų. Tačiau kai kuriais atvejais nesugebėjimas apginti savo požiūrio rodo silpną charakterį: šio žmogaus ribas lengva peržengti, ir jis pats dažnai nepastebi to.

7. Nenorėjimas ir nesugebėjimas paprašyti pagalbos

Pagalbos prašymas turėtų būti kaip normalus reiškinys, tačiau silpnas žmogus yra tikras, kad prašymo demonstravimas daro jį dar labiau pažeidžiamą. Todėl jie dažnai kenčia, bet aplinkinių pagalbos neprašo.

8. Baimė parodyti ir išreikšti tikras emocijas

Niekas negali nuolat slėptis už abejingumo ar begalinės sėkmės kaukės – vien dėl to, kad bet kuris iš mūsų galime pavargti ar liūdėti. Visuomenė dažnai primeta mums stereotipus – pavyzdžiui, kad tikri vyrai neverkia – o jais vadovaujasi tik silpni žmonės.

9. Nesugebėjimas tylėti

Tuščia statinė visada griaudžia garsiau – silpnas žmogus taip bijo išgirsti apie save ką nors nemalonaus, tad jo burna niekada neužsidaro. Kartais jis būna nenuspėjamas ir nepagrįstai agresyvus. 

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!