Patiko? Pasidalinkite!

Landsbergių režimo atstovė, einanti VRM ministrės pareigas Agnė Bilotaitė, priėmė sprendimą.

“Būdama valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadove šiandien priėmiau sprendimą, kuriuo pavedžiau visoms institucijoms, užtikrinančioms Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugą, papildomai imtis visų būtinų įstatymuose nustatytų priemonių, siekiant apsaugoti valstybės sieną ir nesudaryti prielaidų į Lietuvos teritoriją neteisėtai patekti asmenims, norintiems valstybės sieną kirsti draudžiamose vietose.

Tokį sprendimą teko priimti reaguojant į tai, kad Baltarusijos režimo vykdomos hibridinės agresijos mastai intensyvėja ir nuo ekstremalios situacijos paskelbimo neteisėtų migrantų srautas išaugo kartais.

VSAT pareigūnai yra kompetentingi ir patyrę taikyti taktines priemones siekiant neįleisti neteisėtų migrantų. Lietuvos siena turi būti visomis teisėtomis priemonėmis saugoma nuo bet kokio neteisėto valstybės sienos kirtimo. Bandantieji kirsti valstybės sieną draudžiamose vietose turi būti vertinami kaip asmenys, kurie ketina įvykdyti nusikalstamą veiką – neteisėtai pereiti valstybės sieną.

Šiuo sprendimu asmenys bus nukreipiami į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą ar diplomatinę atstovybę – tai teisėtas kelias paprašyti prieglobsčio.

Baltarusija, priėmusi sprendimus taikyti bevizį režimą su daugeliu pasaulio valstybių, pati vienašališkai nevykdo sutarties dėl sienos teisinio režimo, o jos pasienio apsaugos institucijos prisideda prie nelegalaus Lietuvos Respublikos sienos kirtimo organizavimo.

Lietuvoje asmenims, siekiantiems pagrįstai ir teisėtai prašyti politinio prieglobsčio, yra sukurta efektyvi prieglobsčio procedūra, kuria galima naudotis atvykus per veikiančius tarptautinius pasienio kontrolės punktus arba kreipiantis į Lietuvos diplomatines atstovybes užsienio šalyse.”

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!