Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka parekomendavo ES prieš įvedant sankcijas Minskui pagalvoti apie dujų ir krovinių tranzitą per respublikos teritoriją.

“Lenkija mus gąsdina, kad uždarys sieną. Prašau, uždarykite: mažiau pabėgėlių judės ten. Klausimas ne tame. Aš tiesiog paklausiau šių niekšų, kurie apskritai yra begalviai. O jei uždarysime tranzitą per Baltarusiją? Per Ukrainą nepraeis: ten uždaryta Rusijos siena. Per Baltiją kelių nėra. Jei uždarysime lenkams ir, pavyzdžiui, vokiečiams, kas tada bus? Mes neturime, gindami savo suverenitetą ir nepriklausomybę, sustoti”, – cituoja jį RIA Novosti.

Lukašenka pažymėjo, kad per šalį driekiasi tarpvalstybinis magistralinis eksporto dujotiekis Jamal – Europa, o pastaruoju metu gerokai išaugo dujų tranzito iš Rusijos į Vakarus apimtys.

“Mes šildome Europą, bet mums dar grasina, kad uždarys sieną. O jei užsuksime gamtines dujas? Todėl rekomenduočiau Lenkijos vadovybei, lietuviams ir kitiems bepročiams pagalvoti prieš kalbant. Bet tai jų reikalas. Jei nori tegul uždaro. Bet užsienio reikalų ministerija turi įspėti visus Europoje: jei mums taikys papildomas sankcijas, mums “nesuvirškinamas” ir “nepriimtinas”, privalėsime atsakyti. Kaip atsakyti, su jumis sutarėme prieš pusmetį”, – sakė jis.

Pirmadienį Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė, kad šimtai pabėgėlių vyksta prie šalies sienos su Lenkija. Tos pačios dienos vakare komitetas pranešė, kad situacija su migrantais pasienyje yra itin įtempta.

Pasienio linijoje yra daugiau nei du tūkstančiai pabėgėlių, tarp jų daug moterų ir vaikų. Lenkijos saugumo pajėgos jų neįleido, migrantai bandė prasibrauti per užtvaras. Taip pat Lenkijos saugumo pajėgos sukūrė uždarą zoną, kuri prasideda už trijų kilometrų nuo sienos. Į ją negali patekti nei žiniasklaidos atstovai, nei humanitarinės organizacijos.

Nuo trečiadienio Lietuvoje galioja nepaprastoji padėtis visame sienos su Baltarusija ruože ir penkis kilometrus į valstybės gilumą nuo pasienio zonos.

Migracijos krizė Baltarusijos pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija, kur migrantai veržiasi nuo metų pradžios, smarkiai paaštrėjo šios savaitės pradžioje. ES šalys kaltina Minską dėl krizės eskalacijos ir ragina įvesti jam sankcijas. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad dėl susidariusios situacijos kaltos pačios Vakarų šalys, dėl kurių veiksmų žmonės bėga nuo karo.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!