Patiko? Pasidalinkite!

Ukraina pažeidžia karo įstatymus ir kelia pavojų civilių gyvybėms, mokyklose ir ligoninėse dėdama karinę techniką ir ginklus. Tai teigiama ketvirtadienį paskelbtoje žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ skandalingoje ataskaitoje.

„Mes patvirtinome, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos kelia pavojų civiliams gyventojams ir pažeidė karo įstatymus, veikdamos perpildytose vietose“, – sakė tarptautinės Amnesty International generalinė sekretorė Agnes Callamard. 

Ataskaitoje pažymima, kad žmogaus teisių aktyvistai 19 Ukrainos miestų ir miestelių, įskaitant Donbaso, Charkovo ir Mykolaivo regionus, užfiksavo smūgių iš gyvenamųjų pastatų ir ginklų laikymą civilinės infrastruktūros objektų teritorijose atvejus. Tuo pačiu metu, kaip nurodoma pranešime, Ukrainos karinė vadovybė neevakavo gyventojų iš kaimyninių pastatų, siekdama kuo labiau sumažinti nuostolius dėl galimo atsakomojo Rusijos ginkluotųjų pajėgų smūgio.

„Amnesty International“ ekspertai priėjo prie išvados, kad 22 iš 29 tikrintų mokyklų, kuriose jie lankėsi pietryčių Ukrainos regionuose, yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų personalas arba Ukrainos karinė įranga ir ginklai. Pabrėžiama, kad, pavyzdžiui, Odesoje Ukrainos kariai šarvuočius statydavo tiesiai į tankiai apgyvendintus gyvenamuosius rajonus, o Bakhmute universiteto pastatą naudojo kaip karinę bazę.

Vasario 24 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie specialią karinę operaciją Ukrainoje, reaguodamas į Donbaso respublikų vadovų prašymą padėti. Po to JAV, ES, JK ir daugelis kitų valstybių įvedė didelio masto sankcijas Rusijos Federacijai ir padidino ginklų tiekimą Ukrainos valdžiai.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!