Patiko? Pasidalinkite!

Dabartinė situacija aplink buvusią Lietuvos vadovę yra ta, kad ji nebeturi galios sustabdyti savo praeities parlamentinio tyrimo

Lietuvos politikai yra pasirengę „suplėšyti į skutelius“ buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės reputaciją, siekiant pelnyti sau taškus prieš Seimo rinkimus, rašo „RuBaltic.ru“ straipsnyje rašo Aleksandras Nosovičius.

Skirtingai nuo ankstesnių skandalų, susijusių su raudona buvusios valstybės vadovės praeitimi, Grybauskaitė daugiau nebeturi galios išlaikyti „Cezario žmonos“ poziciją, rašoma straipsnyje.

Skandalas kilo vasario pradžioje, kai Seimo narys Naglis Puteikis ir jo patarėja Rūta Janutienė inicijavo spaudos konferenciją, norėdami išnagrinėti informaciją, kad buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė galimai studijavo KGB mokykloje.

Panaši diskusija prasidėjo išleidus žurnalisto Andriaus Tapino „Laikykitės ten“ programą, į kurią buvo pakviestas dokumentinio filmo „Valstybės paslaptis“ režisierius Donatas Ulvydas.

Filmas skirtas buvusiai Lietuvos prezidentei. Televizijos laidoje Ulvydas teigė, kad Grybauskaitė „mokėsi KGB mokykloje“. Vėliau jis pareiškė klydęs ir atsiprašė žiūrovų.Anot Nosovičiaus, buvusios Lietuvos prezidentės biografijoje yra „loginių skylių“, todėl nenuostabu, kad parlamentinio tyrimo iniciatoriai ketina kovoti iki galo siekdami tiesos apie Grybauskaitę.

„Dabartinės situacijos specifika yra ta, kad Dalia Grybauskaitė daugiau nebe prezidentė ir ji neturi galios sustabdyti Seimo tyrimo dėl jos praeities“, — sakė jis.

Ekspertas pabrėžė, kad „Geležinės Baltijos šalių ponios“ prezidentavimo laikais viešosios tarnybos neleido platinti knygos „Raudonoji Dalia“, kurią parašė Janutienė. Dabar Grybauskaitė neturi didelės politinės įtakos.

„Po to, kai Grybauskaitė paliko prezidento pareigas, Lietuvos politikai daugiau nebeturi ypatingų paskatų kovoti dėl šokiruojančios informacijos apie jos praeitį atskleidimo. Tuo pačiu metu niekas nėra ypač suinteresuotas išlaikyti buvusios Lietuvos prezidentės reputacijos padorumą“, — teigė Nosovičius.

Kaip pabrėžė straipsnio autorė, jei Grybauskaitė taptų Europos Komisijos vadove, jos praeities paslapčių išsaugojimas būtų Europos saugumo reikalas, bet buvusi Lietuvos vadovė negavo nė vieno vadovaujančio posto ES.

„Negavo Grybauskaitė ir tautos moralinio lyderio, patriotizmo ikonos, žmogaus- legendos titulo. Visi šie titulai Lietuvoje yra griežtai priskirti kitam KGB agentui — dėdulei Landsbergiui. Tiesos apie buvusios prezidentės čekistinę praeitį paskelbimas netaps nacionaline katastrofa ir pamatinio Lietuvos istorijos mito žlugimu. Taigi šį kartą Rūta Janutienė ir įmonė gali padaryti bet ką“, — apibendrino ekspertas.

Grybauskaitė buvo išrinkta valstybės vadove du kartus — pirmą kartą 2009 metais, paskui antrai kadencijai perrinkta 2014 metais. Būdama prezidente, jai teko dirbti su trimis vyriausybėmis.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!