Patiko? Pasidalinkite!

Sostinės savivaldybė karštligiškai bando užgniaužti pilietinės visuomenės pasipiktinimą: skubiai šalinami Noreikos plakatai ir Šimašių pašiepiantys užrašai, policija pradeda tyrimus!

Apsiskaičiavo ponas meras Šimašius ir už jo liaunų pečių pasislėpę rėmėjai – pilietinė visuomenė nesusitaikė su Kremliaus Agitpropo primestu požiūriu į Lietuvos didvyrius! Miesto centrą užtvindė J.Noreikos atminimą šlovinantys plakatai, o šįryt Cvirkos ir Kudirkos paminklus papuošė miesto merą veiksmus pašiepiantys užrašai.

Ant V. Kudirkos paminklo ankstų pirmadienio rytą vilniečiai galėjo pamatyti lentelę su užrašu „Šimašiau, ar aš kitas?“, o ant P. Cvirkos – „Drauge Šimašiau, didžiuojuosi“ Dėl ko savivaldybės klerkai labai pasipiktino! Aleksandras Zubriakovas, Vilniaus mero patarėjas viešiesiems ryšiams pareiškė, kad tai – smulkus chuliganizmas ir jo apraiškos bus pašalintos.

O dėl lentelių ant V. Kudirkos ir P.Cvirkos paminklų, kaip patvirtino policijos atstovas Tomas Bražėnas, buvo pradėta administracinė teisena dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Nes gi negalima tyčiotis iš viešųjų atminties vietų bei beginklių monumentų!

Ir štai čia atmintyje iškilo labai nesena istorija, kuomet LGBT „Baltic Pride 2019” parado dalyvės iš lesbiečių frakcijos visais įmanomais būdais išsityčiojo iš skverelyje greta Gedimino prospekto tyliai rymančios J.Žemaitės paminklėlio – apkarstė jį savo vėliavomis, kaip skaromis, laipiojo ant paminklo, fotografavosi nepadoriomis pozomis ir visa tai kėlė į viešas interneto prieigas.

Keista, bet tuomet Vilniaus policija net ir paraginta pasipiktinusių vandalizmu pilietinės visuomenės aktyvistų nematė jokio reikalo imtis priemonių ir pradėti bent administracinę teiseną!

Gi dabar, vos išvydę mero pavardę ant paminklus papuošusių lentelių, iškart užvedė bylas ir pradėjo teisenas? O kodėl toks reakcijų skirtumas, leiskite paklausti?

Įstatymai Lietuvoje, berods, visiems vienodi – ir LGBT paradistėms ir didvyrių atminimą nuo mero niekinimo ginantiems patriotams?

Kodėl vienoms galima ant paminklo darkytis ir išdarinėti ką tik nori – policijos pareigūnams atlaidžiai šypsantis, o kiti, užkabinę pilietiškai aktualų užrašą bus ieškomi, gaudomi ir žiauriai baudžiami? Kas čia per tolerancijos totalitarizmo apraiškos, gerbiamieji? Gal policijai derėtu apsiraminti ir rodyti mažiau entuziazmo tokiais atvejais?

Jei jau LGBT siautėjimus vilniečiai ir Žemaitė iškentėįo be bylų, tai gal ir vardan Lietuvos didvyrių be teisenų apsieisime?

Nemanau, kad V.Kudirka prieštarautų. Dėl P.Cvirkos nesu tikras. Šiuo atveju jis tikrai sostinės mero ir jo bendražygių bendramintis.

LDiena.lt


Patiko? Pasidalinkite!