Patiko? Pasidalinkite!

Pasirodė pranešimų, kad Japonijos vyriausybė paskelbė, kad iki 2020 m. uždraudžia mikrobangų krosnelių naudojimą šalyje.

2019 m. balandžio pabaigoje pradėjome gauti užklausas iš žmonių, kurie susidūrė su gandu, kad Japonija iki 2020 m. uždraudė mikrobangų krosnelių naudojimą šalyje.

Ar tai tiesa? 

Japonijos vyriausybė nusprendė šalinti visas „mikrobangų krosneles“ šalyje iki šių metų pabaigos, o visiem piliečiams ir organizacijoms, nepaklususioms šiam reikalavimui, bus teisiami ir baudžiami.

Japonija nedraudžia mikrobangų krosnelių. Šis gandas kilo iš Rusijos jumoristinės svetainės, po to šį straipsnį išvertė keliose šalyse ir išplatino po Fcebook socialinį tinklą.

Tą padarė ir lietuviška svetainė sketis.lt.

2019 m. kovo 3 d. Rusijos svetainė „ Panorama.pub“ paskelbė straipsnį „Япония окончательно откажется от СВЧ-печей к 2020 году“ arba „Japonija atsisakys mikrobangų krosnių iki 2020 m.“.

„Japonijos vyriausybė nusprendė šalinti visas mikrobangų krosneles šalyje iki šių metų pabaigos. Visiems piliečiams ir organizacijoms, kurios nevykdys reikalavimo, gresia 5–15 metų laisvės atėmimo bausmė, priklausomai nuo nusikaltimo sunkumo.

Tai yra grynų gryniausias melas

Nors daugelis šia informacija patikėjo, bet verta priminti, kad, „Panorama.pub“ yra satyrinis leidinys. Straipsnio apačioje teigiama, kad „Visi šio tinklalapio tekstai yra realybės parodija ir tai nėra tikros naujienos“.

Straipsnis buvo pažymėtas kaip satyra, tai nesutrukdė jam paplisti po socialinius tinklus ir suklaidinti daugelį skaitytojų.

Nors mikrobangų krosnelės tikrai kenkia sveikatai ir patariama jomis nesinaudoti, bet tai kad Japonija jų visiškai atsisako, yra gandas ir melas.

Tikrai rekomenduojame nesinaudoti mikrobangų krosnelėmis ir raginame jų atsisakyti, arba jas pakeisti paprastomis orkaitėmis.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!