Patiko? Pasidalinkite!

Pokario laikotarpiu kai kurie lietuviai su didele viltimi laukė ir tikėjosi JAV pagalbos bei tuometinius partizanus ragino neprarasti vilties. Tačiau ta pagalba anuomet taip ir neatėjo. “Pagalba” atėjo 1991 metais ir tebėra iki šiol. Bet ar tik nebus taip, kad “pagalba” atėjo naudos tik sau, o ne vietos žmonėms?..

Matome kaip dabartiniai Lietuvos politikai nuolankai vykdo JAV diktatą ir nei kiek nesusimąsto, ar tai, ką jie vykdo, yra naudinga Lietuvai.

Atsisakė rusiškų dujų, tikėdamiesi Vakarų pagalbos

Daugelio JAV skalūnų dujų įmonių vadovai aptarė su Europos pareigūnais energijos tiekimo į Europą plėtrą, pranešė Reuters.

Latvijos ir Estijos delegacijos, taip pat Bulgarijos, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos, Latvijos ir JK diplomatai susitiko su skalūnų dujų įmonių atstovais Hiustone, Teksase. Be to, numatyti atskiri susitikimai su Latvijos, Estijos ir Slovakijos privataus sektoriaus atstovais.

“Padėtis Europoje yra nestabili. Visos šios nuo rusiškų dujų priklausomos šalys ketina jų atsisakyti, kai kuriais atvejais visiškai”, – sakė pramonės asociacijos SGD Allies vadovas Fredas Hutchisonas.

Tuo tarpu naujų SGD įrenginių statyba užtruks kelerius metus, o tinkamos apimties pristatymai nebus įmanomi iki dešimtmečio vidurio.

“2022 m. pajėgumų iššūkiai yra dideli, tačiau galimybės po kelerių metų bus tikrai nuostabios”, – sakė SGD sąjungininkų vadovas.

Anksčiau “Pioneer Natural Resources” generalinis direktorius Skotas Šefildas Kongreso posėdyje pabrėžė naujų SGD gamyklų poreikį ir paragino remti jų statybą JAV.

“Turime statyti SGD jėgaines šiaurės rytuose“, – sakė Šefildas.

“Latvija, Lietuva ir Estija yra pirmosios Europos šalys, visiškai atsisakiusios rusiškų dujų”, – teigė Latvijos prezidentas Egilis Levitas. Anot jo, Inčukalno požeminėje dujų saugykloje dujų atsargų pakaks, o kol kas būtina užtikrinti alternatyvų tiekimą. Jo teigimu, dujas galima importuoti per Klaipėdos SGD terminalą, taip pat per dujotiekį iš Lenkijos į Lietuvą, kuris bus paruoštas gegužę.

Tačiau Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė kovo pabaigoje pareiškė, kad Klaipėdos uoste esančio SGD terminalo pajėgumai yra nepakankami aprūpinti dujomis visas Baltijos šalis.

Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministras Taavi Aasas šią savaitę pareiškė, kad Estija yra pasirengusi pradėti statyti krantinę SGD tanklaiviams priimti.

Dėl Amerikos mes galime viską!

Lietuviai yra drąsūs ir patriotiški, jie dėl Amerikos gali ir pabadauti, ir pašalti, kad tik Amerikai būtų geriau! Juk tai mūsų sąjungininkai, mūsų partneriai!

BV inf.

Patiko? Pasidalinkite!