Patiko? Pasidalinkite!

Skiepijimas yra medicininė procedūra, atliekama asmeniui, kuris kitais atžvilgiais yra sveikas. Faktiškai visi kiti invaziniai medicininiai įsikišimai vyksta tik tada, kai kas nors suserga. Skiepijimas kaip ir dauguma kitų medicininių procedūrų gali turėti tam tikrą riziką. Dėl šios priežasties jis turėtų būti atliekamas tik po atidaus jo rizikos ir naudos palyginimo.

Skiepų pavojai yra realūs, gali būti esminiai ir visam gyvenimui, o kai kuriems – užbaigiantys gyvenimą. Be to skiepai:

 • Nebuvo tiriami dėl daugumos sudėtinių dalių, tokių kaip aliuminis ir gyvsidabris (žinomų neurotoksinų) toksiškumo
 • Nebuvo tiriami dėl šalutinių reakcijų, kai jie yra suleidžiami kombinuojant tam tikrus skiepus (keletas skiepų naujagimiams ir vaikams per viena dieną)
 • Nesuteikia garantijos dėl imuniteto apsaugos, dėl kurios yra suleidžiami
 • Yra naudojami “apsaugoti” nuo lengvų vaikiškų ligų, kurios iš tikrųjų paruošia imuninę sistemą gerai atlikti savo darbą

Skiepai yra “neišvengiamai pavojingi” ir susideda iš “neišvengiamų” virusų, bakteriofagų (virusų, kurie užkrečia bakterijas) ir užkratų. Joks kitas vaistas ar medicininis produktas nėra taip gaminamas – jei juose yra aptinkami užkratai, produktas yra atšaukiamas. FDA atšaukia net maisto produktus, jei juose randa užkratus.

Kai kurie užkrėstų skiepų virusai yra žinomi dėl savo poveikio kaip pvz. simian virusas SV-40   sukelia vėžį (žiūrėti nuorodą apačioje Kryžminių Rūšių Užkratai). Kitų poveikiai yra nežinomi. 1975 metais Gena Bari Kolata žurnale Mokslas  parašė straipsnį[i], kuriame FDA mokslininkai pripažino, kad visi skiepai su gyvais virusais yra “ženkliai užkrėsti su bakteriofagais,” net kai tuo metu tai buvo FDA reguliuojamų normų pažeidimas. Tačiau vietoj to, kad atšauktų skiepus, FDA pakeitė taisykles, nes atšaukimas būtų sukėlęs pernelyg didelį tėvų susirūpinimą. 1987 metais FDA dėl skiepų priėmė tokį pakeitimą: “atrinktas ir gamyboje naudojamas virusas turi būti be pašalinių mikrobų, išskyrus neišvengiamus bakteriofagus.” Galvijų (karvės) serumas yra dažnai naudojamas kaip skiepo auginimo terpė ir yra labiausiai užkrėstas su bakteriofagais.

Skiepai turi daug kitų sudėtinių dalių ir virusų bei užkratų, kurie gali sukelti vaikui ar suaugusiąjam rimtą traumą (žiūrėti pilną sąrašą apačioje). Tai tokios traumos kaip smegenų ištinimas ir ilgalaikė smegenų trauma,  priepuoliai ir konvulsijos, kraujo sutrikimai ir netgi mirtis. Nuo 1988 metų skiepų aukoms federalinė valdžia išmokėjo kompensacijas už daugiau nei 3 milijardus dolerių. Ir be to, jie išmokėjo už autizmą. Tyrimai aiškiai parodė, kad skiepai gali sukelti autizmą, ligą, kuri padažnėjo nuo 1 iš 10,000 (1990 metais) iki 1 iš 150 (2000 metais) ir iki dabartinio santykio 1 iš 68 vaikų. Pagal CDC paskutinius statistinius duomenis autizmas yra diagnozuojamas 1 iš 42 berniukų ir 1 iš 189 mergaičių.

Nors kiti aplinkos veiksniai taip pat yra susiję su autizmu, bet padidėjęs skiepų tvarkaraštis gali būti priežastimi arba esminiu lemiančiu veiksniu, ypač vaikams, kurie turi polinkį dėl kitų aplinkybių. Šios aplinkybės yra dažnai nežinomos ir nepasireiškia tol, kol skiepas nesukelia problemų virtinės.

Skiepai yra neišvengiamai pavojingi

Remiantis JAV Maisto ir Vaistų Administracija, skiepų saugumo reikalavimai nevisada įtraukė toksiškumo tyrimus, nes skiepai nebuvo laikomi natūraliai toksiški. Bet skiepai yra teisiškai apibūdinami kaip neišvengiamai pavojingi.

Ir tai ne vien vaikiški skiepai, kurie turi realią riziką. Skiepai nuo gripo, lytiškai plintančių ligų ir kiti skiepai turi panašią riziką dėl šalutinių reakcijų. Taip pat kelia nerimą tai, kad skiepijimas dabar rekomenduojamas nėščioms moterims, nors skiepo informacinis lapelis aiškiai nurodo, kad skiepas nebuvo tirtas su nėščiosiomis, todėl poveikis vaisiui yra nežinomas.

1960 metais buvo suleidžiama tik keletas vaikiškų skiepų.  Dabartinis CDC rekomenduojamas skiepų tvarkaraštis vaikams iki 6 metų turi virš 30 skiepų ir papildomai dar iki 30 skiepų daugiau kol jiems sueina 18 metų. Ar gali šis padidėjimas būti susijęs su pablogėjusia mūsų sveikata? Pavyzdžiui, šiuo metu:

 • JAV vienas iš šešių vaikų turi mokymosi sutrikimą
 • Virš 50% kenčia nuo tam tikrų chroniškų ligų
 • Vėžys yra pagrindinė vaikų mirštamumo priežastis
 • Autizmo santykis staigiai pakilo nuo 1 iš 10,000 (1990 metais) iki 1 iš 68 šiai dienai

Kadangi genetinės mutacijos lėtai keičiasi iš kartos į kartą, mes turim ieškoti šių pokyčių priežasčių aplinkoje. Nors žinoma, kad kiti aplinkos toksinai turi įtakos šiai statistikai, bet nepaisyti galimos vaikui su skiepais suleidžiamų toksinų įtakos yra ne tik bloga visuomenės politika, bet ir netinkamas mokslas. Nepaisydami skiepų įtakos mūsų statistikai dėl kūdikių mirčių ir chroniškų ligų, mes galime padaryti daugiau žalos nei gėrio versdami skiepytis ar net juos rekomenduodami.

Skiepų šalutinės reakcijos: Žinoma rizika

Skiepų šalutinių reakcijų sąrašas yra ilgas ir neraminantis. Peržiūrėjus JAV Sveikatos ir paslaugų departamento Sveikatos Išteklių centro turimą skiepų žalos lentelę matosi, kad kompensacija gali būti suteikta už žalą, sukeltą skirtingų dažniausiai suleidžiamų vaikams skiepų.

Šalutinės reakcijos yra priežastis dėl ko Skiepų žalos kompensacijos programa išmokėjo virš 3 milijardų dolerių nuo 1988 iki 2014 metų ir nepaisant to fakto, kad tik 1 iš 5 paraiškų gauna kokią nors kompensaciją. Tyrimai atskleidžia, kad tik maža dalis skiepų sužalotų žmonių pateikia paraiškas, nes dauguma gydytojų atmeta galimybę, kad problema buvo sukelta skiepo, nepaisant to, kad realybėje tos problemos yra išvardintos gamintojo produkto informaciniame lapelyje. Jūs galite sužinoti daugiau perskaitę šį oficialų dokumentą: Nacionalinė Skiepų Žalos Kompensacijos Programa.

Skiepai: Šalutinių reakcijų sąrašas

Įvairūs skiepai yra susiję su šiomis rimtomis šalutinėmis reakcijomis:

 • Anafilaksinis šokas
 • Aseptinis meningitas, meningitas
 • Belo paralyžius, veido paralyžius, atskirų kaukolės nervų paralyžius
 • Kraujo sutrikimai tokie kaip trombocitopeninė purpura (liga, kuri sunaikina trombocitus, reikalingus kraujo krešėjimui)
 • Žąsto neuritas
 • Smegenų kraujotakos sutrikimas (insultas)
 • Chroniškas reumatoidinis artritas
 • Konvulsijos, priepuoliai, karščiavimo priepuoliai
 • Mirtis
 • Encefalopatija ir encefalitas (smegenų sutinimas)
 • Klausos praradimas
 • Guillain-Barré sindromas
 • Imuninės sistemos sutrikimai
 • Limfinės sistemos sutrikimai
 • Išsėtinė sklerozė
 • Miokarditas
 • Nervinės sistemos sutrikimai
 • Neurologiniai sindromai įskaitant autizmą
 • Paralyžius ir mielitas įskaitant skersinį mielitą
 • Periferinė neuropatija
 • Plaučių uždegimas ir žemesnių kvėpavimo takų infekcijos
 • Odos ir audinių sutrikimai įskaitant egzemą
 • Staigus kūdikio mirties sindromas (SIDS)
 • Spengimas ausyse
 • Vėjaraupių, tymų, kiaulytės, polio, gripo, meningito, geltonosios karštinės ir kokliušo skiepų atmainos versijos
 • Vaskulitas (kraujagyslių uždegimas)

Jūs galite surasti daugiau paskelbtų šalutinių reakcijų Skiepų šalutinių reakcijų pranešimų sistemos (VAERS) duomenų bazėje.

Mitochondrijų funkcijos sutrikimai ir Skiepai

Žmonės turi skirtingus genetinius bruožus ir individualias reakcijas todėl nėra galimybių žinoti ar kai kuriems asmenims suleidžiamas skiepas suteiks imuniteto apsaugą, ar sukels ligą nuo kurios turėjo apsaugoti, ar sukels lengvą ir/arba rimtą neurologinę ligą, ar kitas “šalutines reakcijas” (įskaitant mirtį).

Yra žinoma, kad tam tikroms gyventojų grupėms skiepai sukelia problemas su specifine mitochondrijų genetine mutacija, kuri gali įtakoti apie 4,000 kūdikių per metus. Kai kurie iš jų su tam tikra funkcijų sutrikimo forma negali pašalinti skiepe esančių nuodų tokių kaip aliuminis ar gyvsidabris. Šis nesugebėjimas pašalinti metalus pažeidžia daugelį organų sistemų ir kartais su pražūtingais rezultatais.

Gydytojas Rashid Buttar [iv] (buvęs Klinikinės Metalų Toksikologijos Amerikos Tarybos vice pirmininkas ir Šiaurės Karolinos valstijos universiteto mokslininkas) savo 2004 metų pareiškime Kongresui pasakė, kad vaikai su autizmu kenčia nuo ūmaus apsinuodijimo gyvsidabriu, kuris sukelia daugumą sutrikimų, įskaitant somatinę kandidamikozę, imuniteto nuslopinimą, imuniteto sistemos sutrikimus ir virškinimo disbiozę. Jis vadina šiuos sutrikimus gaisrais, kuriuos sukėlė viena kibirkštis: gyvsidabris, įskaitant gyvsidabrį nežymiais kiekiais (pabloginantį padėtį), kuris vis dar naudojamas vaikiškuose skiepuose.

Nepakankami skiepų tyrimai

Problemos su skiepais turėtų priversti gamintojus atlikti griežtus tyrimus. Tačiau viskas yra atvirkščiai. Tiriant skiepus:

 • Prieš išduodant leidimą neatliekami kaupimosi saugumo tyrimai
 • Neatliekami standartiniai placebo saugumo tyrimai
 • Neatliekami kancerogeninių arba mutageninių savybių tyrimai (net kai skiepuose yra gyvūnų DNR ir kancerogenų)
 • Neatliekami poveikių tyrimai, kad nustatytų sudėtinių dalių efektyvias saugias ribas

Skiepų saugumas ar toksiškumas yra tiriamas trumpesniu, o ne ilgalaikiu periodu. Dauguma tyrimų atliekami tik keletą savaičių. Kai yra atliekamas skiepo tyrimas, jį suleidžia sveikiems žmonėms ir jiems yra suleidžiama tik viena injekcija (ne keletas injekcijų vienu metu kaip kūdikiui). Dabartiniame CDC rekomenduojamame tvarkaraštyje esantys skiepai, iš kurių dalis suleidžiami per vieną dieną, niekada nebuvo tirti. Iš tikrųjų dabartinis tvarkaraštis yra eksperimentas.

1985-1991 metais įvesti skiepai nebuvo ištirti dėl autizmo

Chroniškos vaikų sveikatos problemos pradėjo sparčiai augti tuo pačiu metu, kai 1985-1991 metais buvo įvesti nauji skiepai, kurie šiuo metu paveikia vieną iš dviejų paauglių. Autizmas, ADHD, maisto alergijos, žarnyno ligos ir kitos problemos pradėjo proporcingai didėti nuo 1980 metų pabaigos.

Hib skiepas buvo įvestas 1985 metais, o 1988 metais jis buvo pakeistas Hib sudėtiniu skiepu, kad išvengtų 1 iš 106,000 žmonių mirčių rodiklio. Hepatito B skiepas buvo įvestas naujagimiams 1991 metais, kad išvengtų ligos perdavimo iš motinos, kuris gali įvykti 1 iš 480 gimdymo atvejų. Hepatitas B yra kraujo liga, neperduodama per įprastinį prisilietimą, todėl kūdikiui nėra rizikos, išskyrus tuos atvejus kai motina turi Hepatitą B. Sužinokite daugiau perskaitą ataskaitą, sukurtą Vaikų sveikatos fondo.

Skiepų priedai: Gyvsidabris ir Aliuminis

Viena tradicinė medicinos taisyklė yra ta, kad daiktas yra nesaugus tol, kol nebus įrodyta atvirkščiai. Nepaisant šito ir supratimo, kad aliuminis yra neurotoksinas, mokslininkai iki šiol nesupranta kokią funkciją aliuminis atlieka skiepe.

Remiantis 2007 metų MedScape straipsniu “Neurologiniai imunizacijos šalutiniai reiškiniai: Patirtis su Meningokokinio B išorinės membranos pūslelės skiepu, papildytu aliuminiu”,  “aliuminio druskos (aliuminio hidroksidas, aliuminio fosfatas ir alūnas) buvo pagrindiniai skiepų priedai per paskutinius 80 metų ir yra vieninteliai priedai, kuriems JAV šiuo metu suteiktas leidimas naudoti žmonėms. Nepaisant ilgos patirties veikimo principas vis dar išlieka neaiškus. Daug metų buvo tikėta, kad pagrindinė alūno paskirtis yra išlaikyti aktyvų antigeną injekcijos vietoje ir taip paruošti pradinei sąveikai su imunine sistema. Tačiau eksperimentiniai tyrimai parodė, kad antigenas dingsta iš injekcijos vietos per kelias valandas. Pats svarbiausias alūno poveikis tikriausiai pasikeičia dėl antigeną sukuriančių ląstelių aktyvacijos. Aliuminio priedai taip pat stipriai įtakoja imuninės reakcijos tipą ir yra svarbūs antikūnių gamybos stimuliacijai, bet tikriausiai nesukelia ląstelės sukuriamo imuniteto.”

Išsiskiria du dalykai: tyrinėtojai nėra tikri ką iš tikrųjų daro aliuminio priedai, bet jie spėlioja kad ir koks yra susijęs poveikis, jis nesukelia ląstelės sukuriamo imuniteto. Ląstelės sukuriamas imunitetas suteikia tikrą imunitetą, o atskira antikūnių gamyba – ne.

Būtent šis straipsnis toliau aprašo daugybę šalutinių aliuminio priedų reakcijų, įskaitant rimtus neurologinius fukcijų sutrikimus, bet autoriai atkakliai tvirtina, kad dauguma šalutinių reakcijų yra sutapimai ir ne priežastinės. Net kai autoriai sutinka su skiepų sukeltais šalutiniais reiškiniais, jie sako, kad skiepai vis tiek yra geriau daugumai žmonių nei ilgalaikės sužalotų žmonių problemos.

Šiame straipsnyje taip pat pažymima, kad kuriant naujus skiepų priedus “Bus reikalingi nuodugnūs tyrimai, parodantys bendrą priedų poveikį imuninei sistemai, kad išvengti netikėtų ir neigiamų pasėkmių… Tačiau, jei bus daugiau rimtų reakcijų iš mažiau nei 1 iš  10,000 skiepų, jos bus atskleistos tik tada, kai skiepai bus pradėti visuotinai vartoti.” Kitais žodžiais tariant, paprasti gyventojai užbaigs saugumo eksperimentą.

Gyvsidabris, kitas sunkusis metalas ir žinomas neurotoksinas yra visuose neaktyvuoto gripo skiepuose, naudojamas timerosalio formoje kaip konservantas. Nors timerosalis daugiau nebenaudojamas kaip konservantas vaikiškuose skiepuose, bet iki šiol dar yra juose nežymiais kiekiais kaip dalis gamybinio proceso. Tačiau tie nežymūs kiekiai vis dar viršyja FDA rekomenduojamą kiekį, kuris gali būti nurytas. Skiepai yra suleidžiami, o ne praryjami. Taigi ar yra saugus kiekis, kuris gali būti suleistas? Mes nežinome, nes toks tyrimas niekada nebuvo atliktas. FDA užsakė tokius tyrimus 1982 metais; CDC iki šiol nepaskyrė atlikti tokių tyrimų.

Gyvsidabris net nežymiais kiekiais yra žalingas. Bet kurio gyvsidabrio poveikis yra problematiškas kaip ir su aliuminiu, jis taip pat kaupiasi smegenyse sukeldamas daugybę neurologinių sutrikimų, kurie paveikia judėjimą, mokymąsi ir socialinį elgesį. Gyvsidabris yra 500 kartų toksiškesnis nei švinas ir yra antras po plutonio, kuris yra pats toksiškiausias metalas. Apsinuodijimo gyvsidabriu ir autizmo simptomai yra stulbinančiai panašūs.

Kadangi gyvsidabrio pašalinimui iš kūno prireikia nemažai metų, jo poveikis taip pat yra kaupiamasis. Gyvsidabris yra ypatingai žalingas embrionams, kūdikiams ir mažiems vaikams, nes jų smegenys dar tik vystosi.

Viena iš pagrindinių problemų su gyvsidabriu yra ta, kad jungiant jį su kitais metalais, tokiais kaip aliuminis, jo toksiškumas proporcingai didėja. Vieno neseniai atlikto Britų Kolumbijos Universiteto tyrimo metu tyrinėtojai patalpino smegenų neuronus į indą ir nufilmavo neuronų reakciją kai buvo įdedamas aliuminis ir gyvsidabris tais kiekiais, kurie yra skiepuose. Kai tyrinėtojai smegenų ląstelėms įdėjo aliuminio, neuronai pastebimai suvyto ir susitraukė. Kada jie pridėjo gyvsidabrį prie aliuminio pažeistos ląstelės, nykimas tęsėsi ir buvo greitesnis bei intensyvesnis. O kada jie pridėjo testosteroną prie gyvsidabrio/aliuminio mišinio, nervų ląstelės nykimas buvo labai žymus.

Skiepų sudėtinės dalys, kaip jos yra pagamintos ir kaip jos veikia

Aiškesnis supratimas apie tai kaip skiepai yra pagaminti ir kaip jie veikia, iškelia dar daugiau klausimų dėl rizikos/naudos santykio.

Skiepai veikia stimuliuodami ir sužadindami imuninę reakciją. Skiepų efektyvumas matuojamas antikūnių gamyba. Šis antikūnių gamybos stimuliavimas yra pasiekiamas (arba ne) kai gyvas arba negyvas virusas ar kita skiepo medžiaga yra suleidžiama vaikui arba suagusiąjam. Pagal teoriją paskiepytam asmeniui ši antikūnių reakcija pasikartos, kad jį apsaugotų nuo tokių susidūrimų ateityje.

Gyvų virusų skiepams virusai yra auginamas terpėje, kurioje yra abortuotų embrionų audiniai ir beždžionių, karvių, viščiukų, šunų, pelių ir kitų gyvūnų audiniai. Auginant gyvus virusus ant gyvūnų ląstelių turėtų juos padaryti mažiau pavojingus žmonėms, bet pakankamai stiprius, kad sukeltų imuninę reakciją. Tada šis virusas su skirtingais priedais ir konservantais yra pagaminamas į serumą, kuris yra suleidžiamas kaip skiepas.

Negyvų virusų skiepai turi bakterinius toksinus, “negyvus” tikrus virusus ir baltymus (tarp kitų dalykų), ir jiems reikia “priedų”, kad būtų stimuliuojama imuninė reakcija. Šios priedų stimuliuojamos reakcijos sukuria antikūnius, kurie yra skiepų sėkmės rodiklis. Tačiau antikūniai nebūtinai yra efektyvus tikro imuniteto rodiklis nei nuo gyvo, nei negyvo viruso skiepo.

Be to, Pirminės Antigeninės Ydos koncepcija sukelia klausimą ar imuninė reakcija nuo skiepo (gyvo ar negyvo viruso) gali suteikti pakankamą apsaugą. Dažniausiai skiepuose naudojamas priedas yra sunkusis metalas aliuminis, žinomas kaip neurotoksinas, susijęs su smegenų funkcijų sutrikimais, įskaitant silpnaprotystę ir Alzhaimerio ligą. Aliuminis gali išsilaikyti smegenyse iki aštuonerių metų, sukeldamas kaupiamąją neurologiną žalą dėl papildomų susidurimų su juo.

Skiepai ir autizmas

Nepaisant visų prieštaravimų skiepai neabejotinai yra susiję su autizmu. 1986 metais šimtai tėvų, kurių vaikams po skiepijimo pasireiškė regresyvus autizmas, iškėlė kolektyvinio ieškinio bylą prieš skiepų gamintojus, ko pasekoje buvo išleistas įstatymas atleidžiantis skiepų gamintojus nuo atsakomybės ir sukurta programa, kuri išmoka kompensacijas už padarytą žalą.  Kai kolektyvinio ieškinio byla skynėsi kelią per šią sistemą, daugumos šių tėvų pareiškimai buvo atmesti iki Hannah Poling atvejo. Dėl jos atvejo kovojo jos tėvas Jon Poling, medicinos ir filosofijos daktaras, Džordžijos medicinos koledžo neurologas ir profesorius.

Remiantis 2011 metų leidinio Pace Environmental Law Review  straipsniu “Skiepų žalos kompensavimo programos neatsakyti klausimai: apžvalga kompensuotų atvejų dėl skiepų sukeltos smegenų žalos”, tam, kad užpildyti žalos pareiškimą Skiepų Žalos Kompensavimo Programoje, nukentėjusių vaikų tėvai yra verčiami kaltinti bet kokią autizmo tipo smegenų žalą  kaip ne autizmo atvejį. Tipiniai autizmo simptomai, tokie kaip smegenų sutinimas (encefalitas) ir priepuoliai buvo kompensuojami tol, kol tėvai juos apibūdino kaip skiepo šalutines reakcijas, o ne regresyvinio autizmo simptomus, sukeltus skiepų. [vii] Remiantis CDC, šiuo metu 1 iš 68 vaikų turi autizmą.

JAV Sveikatos medicinos nacionalinio instituto bibliotekoje yra daugybė registruotų tyrimų, kurie sieja skiepus su autizmu. Keletas internetinių straipsnių parodo sąsają tarp naudojamų abortuotų žmogaus embriono ląstelių ir sutampančiu autizmo didėjimu.

Vienas iš tokių tyrimų yra Padidėjusio autizmo sutrikimų dažnumo skaičiavimas, atliktas Michael E. McDonald ir John F. Paul, NHEERL/EPA, publikuotas žurnale Aplinkosaugos mokslai ir Technologijos 2010 metų vasario mėnesio 44 numeryje. Jame pranešama, kad 1995 metais pastebėtas autizmo protrūkis sutampa su MMR skiepe pradėtų naudoti žmogaus DNR, parodoma galima sąsaja.

Kryžminis rūšių užkrėtimas

Vienas iš nerimą keliančių pavojų dėl skiepų gamybos yra kryžminis rūšių virusinis užkrėtimas. Pavyzdžiui, beždžionių virusas SV 40 buvo perduotas žmonėms iš beždžionių auginant polio virusą ant beždžionių kepenų; virusas SV 40 sukelia žmonėms vėžį (Nacionalinio vėžio instituto žurnalas, 1997). Pasauliniu mastu virusas buvo suleistas šimtams milijonų sveikų žmonių, kurie gavo ankstesnes polio skiepo versijas 1955 -1963 laikotarpiu.

Remiantis publikuotu straipsniu, kurį galima surasti Nacionaliniame Biotechnologijos informaciniame centre, 2007 metų daugybės tyrimų apžvalgoje apie žmonių SV40 tyrėjai pareiškė: “žmonėse rastas SV40 buvo plačiai susijęs su tam tikrais auglio tipais, tokiais kaip smegenų ir kaulų augliai, mezoteliomos ir limfomos, bei su kepenų ligom…” Užsikrėtę žmonės su SV40 gali perduoti virusą savo vaikams.

Skiepų rizikos ir kontraindikacijų žinojimas

Pagal CDC, FDA, HHS ir teisinį precedentą skiepai yra apibūdinami kaip neišvengiamai pavojingi. Tačiau už Trečiojo pasaulio šalių ribų yra tik minimali nauda asmenims ir visuomenei dėl apsisaugojimo nuo ligų, kurios nepanašu, kad sukeltų rimtą negalavimą ar mirtį.

Skiepų rizikos yra išvardintos skiepų informaciniuose lapeliuose, bet šių lapelių neduoda nei tėvams, nei suagusiems, kurie svarsto apie skiepus. Taip pat yra mažai tikėtina, kad gydytojas ar seselė, kurie paruošia skiepus, būtų patys skaitę produkto informacinį lapelį. Pavyzdžiui, ar gydytojai žino, kad Sanofi Pasteur Tripeda PI išvardina autizmą kaip vieną iš rimtų reakcijų po jų MMR skiepo suleidimo?Jei tėvai tai žinotų, jie persigalvotų duoti skiepą vaikui.

Kai pacientai prašo produkto informacijos, jiems yra suteikiama sutrumpinta versija, kuri neturi pilno sąrašo šalutinių reakcijų. Tai, kad pacientai negauna informacinių lapelių, gali tapti ypatinga problema tais atvejais kai vaistininkai leidžia skiepus nuo gripo; vaistininkai neturi tokio ryšio su pacientais ir gali nežinoti kontraindikacijų tam tikram žmogui.

Pilnas kontraindikacijų ir šalutinių reakcijų sąrašas, išvardintas informaciniame lapelyje yra prieinamas  Imunizacijos Veiksmų Koalicijos internetiniame puslapyje. Nors tam tikros šalutinės reakcijos dažnumas, išvardintas informaciniame lapelyje, gali būti nepriimtinas gamintojui ar CDC, bet kiekvieni tėvai turi tiek pareigą, tiek teisę žinoti kokios šalutinės reakcijos yra, kad galėtų nuspręsti ar nauda verta rizikos dėl jų vaiko ar jų pačių.

Mokslinė literatūra tai pat pažymi, kad skiepai gali sukelti ligas, nuo kurių jie turėjo apsaugoti, tokių kaip tymai, kokliušas ir vėjaraupiai (bei kitos ligos), kai paskiepytas vaikas platina virusą šeimoje ir tarp visuomenės narių, net jei jam nepasireiškia jokie simptomai. Dar labiau neramina tai, kad protrūkiai pasireiškia tarp paauglių/jaunuolių tuo metu, kai vaikiškos ligos tampa jiems labiau probleminės. Tai parodo, kad kad ir koks buvo pradžioje suteiktas imunitetas, jis su laiku dingsta. Vienintele išeitis yra dar daugiau pakartotinų skiepų.

Bet jei šie asmenys būtų gavę šias infekcijas vaikystėje, jie turėtų imunitetą visam gyvenimui. Be to toks imunitetas gali būti perduodamas per krūties pieną iš motinos vaikui, apsaugant kūdikį pirmaisiais jo gyvenimo metais, kai yra didžiausia komplikacijų rizika. Tokia privilegija neegzistuoja skiepų sukurtame imunitete ir be to sukelia kūdikiams didesnę riziką pasigauti infekcijas kūdikystėje, o ne vaikystėje.

Neegzistuojanti nauda: Skiepų antikūniai negarantuoja imunitetą

Skiepų gamintojai negarantuoja, kad jų produktas atlieka ką nors daugiau nei antikūnių lygio padidinimą daugumai žmonių. Jie taip pat pripažįsta, kad tokie antikūniai nesukuria apsaugą nuo ligos.

Pavyzdžiui, Galaxo-Smith-Kline gripo skiepo informaciniame lapelyje rašoma: “Tam tikri hemagliutinacijos slopinimo (HI) antikūnių titrų lygiai po skiepijimo su negyvų gripo virusų skiepais nebuvo siejami su apsauga nuo gripo ligos, bet HI antikūnių titrai buvo naudojami kaip skiepo aktyvumo matas. Kai kurių tiriamų žmonių HI antikūnių titrai  ≥1:40 buvo susieti su apsauga nuo gripo ligos beveik 50% tiriamųjų.”

Paprastai tariant tai reiškia, kad gamintojas neteigia, jog skiepas nuo gripo apsaugo nuo gripo; jis tik teigia, kad skiepas kai kuriems žmonėms padidina antikūnių aktyvumą. Tačiau padidėjęs antikūnių aktyvumas su apsauga nuo gripo buvo susietas tik pusei tiriamųjų, kurių antikūniai pasiekdavo atitinkamą lygį. Kitai pusei tiriamųjų skiepas bevertis.

Kai kurios skiepų nuo gripo efektyvumo ataskaitos rodo, kad jos nepasiteisina 84% atvejais. Viena tokios nesėkmės priežasčių yra ta, kad antikūniai prieš vieno tipo ar potipio gripo virusą nesuteikia arba suteikia labai mažą apsaugą prieš kito tipo virusą. Be to antikūniai vienam gripo viruso antigeno variantui gali neapsaugoti nuo kitokio to paties tipo ar potipio antigeno varianto.  Dažnas antigeno variantų krypties nustatymas sezoninėms epidemijoms yra virusologijos pagrindas ir priežastis kodėl keičiami gripo virusai kiekvienų metų gripo skiepuose.

Merck vėjaraupių skiepas savo informaciniame lapelyje turi panašų aprašymą apie jo efektyvumą: “VARIVAX skatina ląstelės ir kūno imuninę reakciją į vėjaraupių – juostinės pūslelinės virusą. Kūno ir ląstelės sukurto imuniteto ryšys su apsauga nuo vėjaraupių yra nežinomas.”

Tai reiškia, kad skiepas skatina įgimtas ir kūno imuninės sistemos reakcijas, bet jie nežino ar tai suteikia efektyvią apsaugą.

Todėl skiepijimo nauda sveikam, gerai besimaitinančiam vaikui ar suaugusiam nėra svarbi. Tačiau rizika, susijusi su skiepais, yra svarbi.

Mokslo Apgaulė ir Žiniasklaida

Gauti patikimus, nepriklausomus skiepų mokslinius įrodymus yra ne visada lengva. Kaip ir su tabako pramone, farmacinės kompanijos paperka arba tiesiogiai, arba netiesiogiai už didesnę dalį paskelbto mokslo. Vyriausybės pareigūnų perėjimas į brangiai apmokamas farmacinės pramonės arba lobizmo pareigas yra taip pat problematiškas. Atrodo, kad vyriausybė turi asmeninį suinteresuotumą nepublikuoti informacijos, kuri atskleistų neigiamą skiepų pusę.

Pavyzdžiui, 2014 metų rugpjūčio mėnesį paskelbtame pranešime savo teisininko internetiniame puslapyje, CDC mokslininkas William Thompson, filosofijos daktaras, prisipažįsta suklastojęs duomenis, kurie parodė statistinį ryšį tarp MMR skiepo ir autizmo spektro sutrikimų tarp Afroamerikiečių berniukų, kuriems buvo suleistas šis skiepas iki trijų metų amžiaus. Daktaras Thompson publikavo straipsnį žurnale Pediatrija, kuriame teigė, kad nėra jokio ryšio. O po dešimties metų jis prisipažino apie savo klastojimą po to, kai pokalbio metu su kitu mokslininku be jo žinios buvo įrašytas pokalbis. Štai dalis jo prisipažinimo:

Mano vardas yra William Thompson.  Aš esu Ligų kontrolės ir prevencijos centro vyriausiasis mokslininkas ir dirbau ten nuo 1998 metų. Aš gailiuosi, kad mano bendraautoriai ir aš neįtraukėm statistiškai svarbios informacijos mūsų 2004 metų straipsnyje, kuris buvo publikuotas žurnale Pediatrija. Neįtraukti duomenys parodė, kad Afroamerikiečių berniukai, kurie gavo MMR skiepą iki 36 mėnesių amžiaus turėjo padidintą autizmo riziką. Kai buvo surinkti duomenys, buvo priimti sprendimai dėl išvadų ir man atrodo, kad nebuvo paisoma galutinio tyrimo protokolo.

Nors Thompson vis dar tiki, kad rizika susijusi su liga yra didesnė nei su skiepais, bet daug šeimų, kurių vaikai yra autistai su juo nesutiktų. Jis neprarado savo darbo ir nebuvo nubaustas už savo atliktą klastotę.

Kitame pavyzdyje mokslinis žurnalas, o ne daktaras padarė klaidą. Buvo paskelbtos žinios apie medicinos daktarą Andrew Wakefield, kuris buvo apkaltintas straipsnio klastojimu, kurį kartu rašė su keleta  savo kolegų. Straipsnis pasirodė britų žurnale Lancet 1998 metais ir jis susiejo virškinamojo trakto problemas su autizmu; autoriai įtarė, kad virškinamojo trakto problemos buvo sukeltos skiepijimo. 2004 metais žurnalistas, kuris dirbo Rupert Murdock Sekmadienio Laikas redakcijoje nepagrįstai apkaltino dėl klastojimo, netinkamos etikos ir interesų konflikto. Žurnalisto nepagrįsti kaltinimai buvo aptarti ne tik pačių autorių, bet taip pat ir  Lancet redaktorių bei Londono universitetinio koledžo, kuriame buvo atliktas tyrimas. Tačiau nepagrįsti kaltinimai dar labiau surimtėjo kai vienas iš Parlamento narių tapo suinteresuotas ir sušaukė teismo posėdį.

Žiniasklaida įskaitant mokslinį žurnalą Britų Medicinos Žurnalas (BMJ) ir tradicinę žiniasklaidą surengė žiaurią netikėtą ataką prieš Wakefield ir jo kolegas. Karališko Medicinos koledžo ir teismų sprendimu originalus tyrimo straipsnis buvo išimtas iš Lancet, o autoriai apkaltinti klastote. Iš trylikos autorių dešimt pasidavė spaudimui, bet trys autoriai, kurie atsisake atsiimti savo išvadas buvo apkaltinti ir iš jų atimtos medicinos licencijos. Antraštės apie nubaustus vyrus ir neteisingai susietą autizmą su skiepais pasklido visame pasaulyje.

Tačiau originalus straipsnis ir jo autoriai pagaliau buvo išteisinti po daugiau nei dešimties metų kovos su jų šmeižėjais. Šitas įvykis nepasirodė nė vienos žiniasklaidos antraštėse. Gydytojus vėl įtraukė į medicinos registrą, bet jų nebuvo atsiprašyta.

Žurnalistas, kuris pradžioje iškėlė neteisingus kaltinimus, laimėjo prestižinius žinių apdovanojimus ir jie nebuvo atimti net po to, kai teismo svarstyme buvo pripažinta, kad jis neteisingai apkaltino, paslėpė susijusius išteisinamus dokumentus ir turėjo interesų konfliktą. Žurnalisto sąjungininkas, BMJ redaktorius prisipažino, kad BMJ gauna reklamos ir sponsoriavimo pajamas iš GSK ir Merck (MMR gamintojai).

BMJ redaktorius prisipažino Parlamentui savo parodymuose, “Net tarpusavyje mes sakome, kad žurnalai yra farmacinės pramonės marketingo įrankis. Tai nėra netiesa.”

Kokia kita informacija yra skleidžiama neteisingai? Viena iš jų yra ta, kad moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės turi pastoviai skiepytis nuo gripo.

Gripo skiepai, nėščios moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės

Nėščios moterys ir pagyvenę žmonės dabar yra raginami ir net gėdinami bei gąsdinami, kad pasiskiepytų nuo gripo.  Štai čia yra pavyzdys gripo skiepo informacinio lapelio aprašymo (jis yra beveik vienodas visų gripo skiepų, išvardintų IAC internetiniame puslapyje):

 • AGRIFLU saugumas ir efektyvumas nebuvo ištirtas nėščioms moterims, žindančioms motinoms ir vaikams. Antikūnių reakcija buvo mažesnė pagyvenusiems nei jaunesniems žmonėms.
 • AFLURIA saugumas ir efektyvumas nebuvo ištirtas nėščioms moterims ar žindančioms motinoms. Antikūnių reakcija buvo mažesnė pagyvenusiems nei jaunesniems žmonėms. AFLURIA nepatvirtinta vaikams, mažesniems nei 5 metų amžiaus dėl padidintos aukštos temperatūros ir karščiavimo priepuolių rizikos. Vienas palyginamasis tyrimas parodė didesnius AFLURIA gavėjų karščiavimo rodiklius lyginant su trivalente negyvo gripo viruso skiepo kontroline grupe.
 • FLUARIX saugumas ir efektyvumas nebuvo ištirtas nėščioms moterims ar žindančioms motinoms. Užregistruoti moteris, kurios gauna FLUARIX nėštumo metu, į nėščiųjų registrą telefonu 1-888-452-9622. Klinikiniai tyrimai vaikų, gavusiu FLUARIX ir jaunesnių nei 3 metų amžiaus, antikūnių titrai buvo mažesni negu aktyvaus viruso palyginimo grupės. Naudojimas pagyvenusiems žmonėms: Antikūnių reakcija buvo mažesnė pagyvenusiems nei jaunesniems žmonėms, kurie gavo FLUARIX.
 • Dauginimosi tyrimai buvo atlikti su žiurkėmis 300 kartų mažesnėmis dozėmis nei žmonių (mg/kg santykiu) ir neparodė jokio sumažėjusio vaisingumo ar žalos vaisiui naudojant Flublok. Tačiau nėra pakankamų ar gerai atliktų tyrimų su nėščiomis moterimis. Kadangi gyvūnų dauginimosi tyrimai ne visada atitinka reakcijas žmonėse, šis skiepas turėtų būti naudojamas nėštumo metu tik būtinumo atveju.
 • Fluzone saugumas ir efektyvumas nebuvo ištirtas nėščioms moterims. Antikūnių reakcija į Fluzone yra mažesnė vyresniems nei 65 metų asmenims negu jaunesniems suaugusiems.
 • FluMist keturvalenčio skiepo saugumas ir efektyvumas nebuvo ištirtas nėščioms moterims, žindančioms motinoms, pagyvenusiems suaugusiems arba vaikams, jaunesniems nei 2 metų amžiaus. Klinikiniuose tyrimuose vaikams tarp 6 ir 23 mėnesių amžiaus, FluMist buvo susietas su padidėjusia hospitalizavimo ir dusulio rizika.

Jeigu gripo skiepo informacinis lapelis pažymi, kad gripo skiepas nebuvo ištirtas nėščioms moterims, nėra labai efektyvus pagyvenusiems ir sukelia problemas mažiems vaikams, kodėl dabar yra taip stipriai daromas spaudimas dėl jo?

Skiepai, svetimkūnio DNR ir chroniškos ligos

Prie viso žinomo šalutinių reakcijų sąrašo ir tai, kad skiepai buvo tikrai susieti su vėžį sukėlusio SV-40 viruso (simian virusas 40) išplitimu tarp žmonių, kokias dar problemas mes sukuriame?

Mokslininkai taip pat susieja didžiulį chroniškų autoimuninių ligų augimą su padidėjusiu skiepų skaičium. Nors kiti aplinkos veiksniai taip pat įtakoja chroniškų ligų augimą, bet skiepai negali būti išbraukti kaip vienas iš prisidedančių arba sukeliančių veiksnių.

Kada svetimkūnio DNR yra suleidžiamas žmogui, kūno imuninės sistemos reakcija yra atakuoti svetimkūnio DNR. Bet kada tas svetimkūnio gyvūno DNR prisijungia prie žmogaus ląstelės, imuniteto reakcija įtraukia pačios savo ląstelės atakavimą. Asmuo gali perimti arba atgaminti skiepuose esančių gyvūno DNR arba svetimkūnio embriono ląstelės DNR į savo DNR.  Remiantis farmacijos firmos buvusia vyriausiąja mokslininke Helen Ratajczak, yra ryšys tarp smegenų pažeidimo bei žmogaus DNR ir skiepų.

Kartu su DNR problema dėl to, kad kai kurie skiepai yra auginami ant abortuotų embrionų audinių, yra dar viena problema žmonėms, kurie nepritaria abortui dėl moralinių ar religinių priežasčių. (Skiepai, kurie turi abortuotų embrionų audinius, yra išvardinti čia http://www.soundchoice.org/certification.html.)

Yra riba tarp svetimkūnio medžiagos kiekio, su kuriuo mūsų kūnai gali susidoroti, ir kada įvyksta genetinė žala. Kiekvienas žmogus turi savo unikalų genetinį fondą, kuris reaguoja į svetimkūnius skirtingai. Pasirodo, kad dauguma vaikų yra ties ta riba.

JAV šiuolaikinė vaikų karta yra labiau ligota ir su virš 50% vaikų, kurie turi vieną ar daugiau chroniškų ligų, nei prieš tai buvusi karta. JAV yra 19-oje vietoje tarp išsivysčiusių šalių dėl kūdikių mirtingumo. Ji taip pat yra viena iš tų šalių, kurios labiausiai skiepija vaikus vos tik jiems gimus.

Ar ši baisi statistika gali būti susieta su kaupiamosiomis šalutinėmis reakcijomis dėl per didelio skiepų kiekio?

Ką daryti tėvams?

Sužinokite daugiau. Būkite savo vaiko geriausias advokatas (ir paties savo).
Skiepų tyrimų biblioteka turi daugiau nei 6,500 straipsnių kolekciją, surinktą iš recenzuojamų žurnalų. Straipsniai patvirtina medicinos tyrimų ir spaudos interesų konfliktą bei dabartinius nenuginčyjamus įrodymus dėl skiepų žalos įskaitant alergijas, autoimunines ligas ir ilgą sąrašą neurologinių sutrikimų.

JAV nacionalinė medicinos biblioteka turi daugiau nei 300 tyrimų dėl skiepų žalos: http://www.greenmedinfo.com/guide/health-guide-vaccine-research.

CDC kiekvienais metais renka gydytojų ataskaitas apie tūkstančius rimtų skiepų reakcijų, įskaitant šimtus mirčių ir ilgalaikių invalidumų:  http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/ss5201a1.htm#tab3

http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/ss5201a1.htm

http://www.cdc.gov/MMWR/PDF/ss/ss5201.pdf

Sekite paskui pinigus
Kai jūs darysite savo tyrinėjimus, atkreipkite dėmesį kas pasipelno iš to ką jūs skaitote. Paklauskite: Kas užmokėjo už tyrimą? Kas yra reklamos kampanijos remėjai? Kas sumokėjo už reklamą? Farmacijos kompanijos turi gilias kišenes ir jie leidžia pinigus į visas puses taip, kaip jiems reikia. Iškyla didelis klausimas, ar tai ko reikia farmacijos pramonei suteikia naudą mūsų vaikams?

Susisiekite su savo Kongreso nariais
Prieš tai kai bet kokie įpareigojimai pavirsta įstatymu, kuris verčia skiepyti mūsų vaikus, pareikalaukite nepriklausomų tyrimų dėl skiepų gamybos, jų priedų, pagalbinių medžiagų ir auginimo terpių. Mes nusipelnėm tokio skaidrumo, o ne biurokratinės, korporacinės ir žiniasklaidos ruletės.

Paruošė Artūras Bartašius


Patiko? Pasidalinkite!