Patiko? Pasidalinkite!

Pasak lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Asanavičiūtės, kai kurie užsienyje gyvenantys lietuviai baiminasi, kad referendumui pavykus gali būti atvertos durys “nedraugiškų valstybių piliečiams”

Likus dviem mėnesiams iki referendumo dėl pilietybės išsaugojimo, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai sako pasigendantys išsamesnės informacijos. Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė LRT RADIJUI teigia, kad kai kuriems neaišku, kaip balsuoti, kiti baiminasi, kad referendumui pavykus gali būti atvertos durys “nedraugiškų valstybių piliečiams”.

“Žmonės, kurie aktyviai nesidomi nei politiniu gyvenimu, nei rinkimų eiga, turi labai daug klausimų. Tai rodo tik viena — informacija nepasiekia tinkamai arba nepasiekia apskritai. Didžiausias klausimas — kaip aš galiu registruotis, jeigu neturiu elektroninio parašo.

Taip pat žmonės vis dar labai bijo, kad pilietybės išsaugojimo referendumui įvykus teigiamai bus plačiai atvertos durys ir mums nedraugiškų valstybių piliečiams”, — sako Asanavičiūtė. Vis dėlto ji priduria tuo nesistebinti — informavimo akcija, anot pašnekovės, prasidėjo balandžio pradžioje, nors iki referendumo liko mažai liko.

Balsavimas, archyvinė nuotrauka

Savaitės pradžioje vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis pareiškė, kad referendumo dėl dvigubos pilietybės viešinimo kampanija vyks nacionalinės ir regioninės žiniasklaidos priemonėse: naujienų portaluose, televizijoje, spaudos leidiniuose, socialiniuose tinkluose.

Informaciją apie referendumą per diplomatines atstovybes taip pat viešina Užsienio reikalų ministerija.Viešinimo kampanija kainuoja 230 tūkstančių eurų. Referendumas dėl dvigubos pilietybės vyks gegužės 12 dieną, kartu su respublikos prezidento rinkimais ir referendumu dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo. Referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų 2020 metų sausio 1 dieną.

Dalyvauti referendume dėl dvigubos pilietybės planuoja du trečdaliai lietuvių. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 24 tūkstančiai Lietuvos piliečių. Užsienyje balsuojantys rinkėjai šiais metais galės balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje.Įvairiais skaičiavimais, Didžiojoje Britanijoje gali dirbti ir gyventi apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių.

Parengta pagal LRT ir sputniknews.lt inf.


Patiko? Pasidalinkite!