Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva dešimčiai metų išsinuomuotam nepriklausomybės kreiseriui „Unabhängigkeit“ (angl. „Independence“) dujas perka iš priešo numeris vienas – teroristinės Rusijos. Tokį pirkimo faktą vakar pagaliau oficialiai patvirtino vienas valstybinės įmonės tarnautojas.

Čia jums ne pienu, sūriais prekiauti ar teikti vežėjų paslaugas totalitarinėje vis labiau „agresyvėjančioje“ valstybėje…

Ar jums nekeista, kad po tokios informacinės bombos nė vienas iš kandidatų į prezidentus nei akimirksniu, nei vėliau neišreiškė jokios nuomonės?

Alio, kaimo filosofiniai rusofobai (neretai vienu metu ir nacikai), kur jūs ir jūsų tradicinis bukas inkštimas apie tai, kaip rusai jus puola?

Kad jau užpuolė, gėdingomis priešo dujomis jūsų brangiai išsinuomotą energetinės nepriklausomybės geldą užnuodyjo…

Labai taikliai išsireiškė Zigmas Vaišvila: „Laivelis „Lietuva“, vadovaujamas kapitono – Rusijos Federacijos valstybės paslapties – baigia atplaukti į Rusijos Federacijos glėbį.“

O man visa tai visai nekeista. Kaip manau nekeista ir visiems tiems, kurie buvo įvardijami nacionalinėmis valstybės grėsmėmis ir iki šios dienos tokiais vadinami.

Juk meluojama ne tik apie tą nepriklausomą dujinę geldą, bet ir apie dar labai daug ką.

Todėl dabar prasiblaškymui siūlau dar kartą prisiminti vieną svarbų, sakyčiau istorinį klausimą: kuria D. Grybauskaite tikėti – ta, pagal kurios mokslinį darbą 1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą, ar ta, kuri yra tremtinio dukra ir rodo tvirtą pasiryžimą atremti Rusijos grėsmes partizano A. Ramanausko-Vanago laidotuvėmis?

Aš asmeniškai dabar jau tikiu pirmąja Grybauskaite ir jos moksliniu darbu apie pokario Lietuvos žudynes ir terorą. Ir gerbiu šią moterį už profesionalumą, vykdant jai patikėtas užduotis. Tai lietuviškasis Štirlicas, štai kas ji, mūsų Dalia. Lenkiu galva.

Audrius Nakas


Patiko? Pasidalinkite!