Patiko? Pasidalinkite!

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo, kuriuo siūloma kreiptis į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, kad ji dar kartą įvertintų, ar UAB Revolut Bank ir UAB Revolut Payments (toliau – Revolut) veikla atitinka Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesus, projektui.

Nutarimu atkreipiamas dėmesys į tai, kad po licencijų išdavimo Revolut paaiškėjo svarbių aplinkybių: Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba Revolut veiklą vertina kaip rizikingą; dėl Revolut vadovo Nikolajaus Storonskio tėvo Nikolajaus  Mironovičiaus  Storonskio einamų Rusijos Federacijos valstybinio dujų koncerno „Gazprom“ tyrimų centro „Gazprom promgaz“ generalinio direktoriaus pavaduotojo mokslui pareigų ir koncerno „Gazprom“ sąsajų su Rusijos Federacijos valdžios institucijomis bei galimo šio koncerno naudojimo Rusijos Federacijos  geopolitiniams tikslams tiek Nikolajus Storonskis, kaip darantis esminę įtaką Revolut valdymui ir sprendimams, tiek Revolut, kaip įmonė, gali būti politiškai pažeidžiami, tai gali pakenkti Lietuvos Respublikos  reputacijai ir kelti grėsmę finansų sistemos stabilumui; Jungtinės Karalystės finansinių paslaugų priežiūros tarnyba (toliau – priežiūros tarnyba), remdamasi 2019 m. vasario 25 d. jai pateikta informacija, pradėjo tyrimą dėl galimo esminio pažeidimo, susijusio su pinigų plovimo kontrolės sistemos išjungimu, ir Revolut sprendimo neinformuoti priežiūros tarnybos apie šį incidentą.

Nutarimu taip pat siūloma atkreipti dėmesį, kad licencijos išdavimo metu Revolut dar neturėjo tinkamų valdymo sistemų, o įmonės ir jos vadovo reputacija jau kėlė abejonių Jungtinėje Karalystėje; užsienio žiniasklaida („The Guardian“, „The Daily Telegraph“, „The Financial Times“, „Wired“, „Bloomberg“) abejoja Revolut veiklos modeliu, valdymo kokybe, ypač agresyvios plėtros tvarumu, kritiškai vertina didelę svarbių darbuotojų kaitą ir neapmokamą galimų būsimųjų darbuotojų darbą. Tai neigiamai veikia tiek Lietuvos Respublikos,  tiek jos institucijų reputaciją.

Už Seimo nutarimo „Dėl kreipimosi į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją pakartotinai atlikti „Revolut“ patikrą dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams“ projektą Nr. XIIIP-3352(2) po svarstymo buvo 53, prieš balsavo 22, susilaikė 5 Seimo nariai.

Parengta pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!