Patiko? Pasidalinkite!

Viena AA baterija – tai viskas, ko reikia, norint įjungti paprasčiausią telefoną, pavadintą „SpareOne Plus“. Sprendžiant pagal pavadinimą, tai buvo atsarginis telefonas, skirtas naudoti tik kritinės situacijos atveju.

Geriausia jo savybė buvo ta, kad šis telefonas gali 15 metų pragulėti lentynoje ir būti visada pasirengęs, kai jo prireikia. Šiuolaikiniai telefonai su ličio baterijomis negali atlaikyti tokios ištvermės – savaiminis baterijos išsikrovimas gali siekti 2% per mėnesį, o tai reiškia, kad ličio baterijos praranda įkrovą, net jei prietaisas visiškai išjungtas.

Jūs greičiausiai visuomet turite dvi AA baterijas stalčiuje, ar ne? Telefono pakuotė tarnauja labai ilgai – tai vandeniui nepralaidus maišelis, todėl jis nebijo vandens. 

Galite iš anksto užprogramuoti telefoną su devyniais mėgstamais kontaktais arba naudoti klaviatūrą, kad surinktumėte bet kurį numerį. Nėra ekrano (tik keli būsenos šviesos diodai), todėl balsu galite įvesti norimą numerį. Be to, skubios pagalbos mygtukas (pliusas) siunčia jūsų buvimo vietą 112 operatoriui.

Su viena AA baterija telefonas veikia iki 10 valandų pokalbiams. Kad galėtumėte skambinti draugams ir šeimos nariams (skambinant numeriu 112 nereikia SIM), galite išimti (greičiausiai iš negyvo telefono) SIM kortelę ir ją įdėti į „SpareOne“. Telefono viduje yra SIM kortelės išstūmimo įrankis ir „microSIM“ adapteris, kuris padės jums atlikti šią užduotį.

Taip pat viršuje yra LED žibintuvėlis, tačiau nėra FM radijo imtuvo, kad galėtumėte klausytis skubių pranešimų.

„SpareOne Plus“ nebuvo labai sėkmingas produktas, nes jį paleidus į rinką, šis kainavo apie 50 eurų. Tačiau šiomis dienomis „eBay“ jį iki šiol galite rasti už mažiau nei 10 USD.

Tačiau nepamirškite, kad 2G tinklai visame pasaulyje yra išjungiami ir pereinama prie 3G, 4G ir 5G. Būtent šis modelis su viena baterija veikia tik 2G tinkle.

Vėliau „SpareOne“ išleido 3G telefono versiją (be to, 2G modemas buvo atnaujintas į keturių dažnių juostą), o tai tikrai prailgina įrenginio tarnavimo laiką. Be abejo, 3G tinklai taip pat po kurio laiko bus išjungiami, todėl gana greitai šis telefonas susidurs su tomis pačiomis problemomis kaip ir jo 2G „brolis”.

Kitas atnaujinimas yra tas, kad šiame modelyje buvo tikras GPS imtuvas, kad galėtų tiksliau apskaičiuoti jūsų buvimo vietą. Šiam „SpareOne“ telefonui su GPS ir 3G ryšio reikia jau dviejų AA baterijų.

Panašus modelis

„Olive FrvrOn“ („amžinai įjungtas“) buvo daug geresnis telefonas. Jis turėjo 1,5 colių spalvotą ekraną (CSTN) su 128 x 128 pikselių raiška, FM radiją.

„Flashback“: Kas tuo telefonu veikia?

Buvo įmontuota 600mAh ličio jonų įkraunama baterija, tačiau telefoną galėjo maitinti ir viena AAA baterija. „FrvrOn“ buvo prekiauta Indijoje dar 2010 m., tuo metu jis kainavo 1700 INR (maždaug 37 USD).

Kaip manote, ar Jums reikia tokio telefono?


Patiko? Pasidalinkite!