Patiko? Pasidalinkite!

Landsbergių mokykla dar kartą pagauta už rankos. Šį kartą viešai skelbiama, kad Karalienės Mortos mokykla galimai vogė asmens duomenis, – pranešė Ramūnas Karbauskis

Įtariama, kad Karalienės Mortos mokykloje, kurią įkūrė milijonieriaus konservatorių partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė, pavogta asmens informacija naudojantis elektronine e-mokyklos sistema, praneša Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) spaudos tarnyba.

Agentūros tinklalapyje teigiama, kad mokyklų vadovai turi teisinius ir techninius įgaliojimus tvarkyti asmens duomenis. Direktoriai IT specialistams gali suteikti specialias administratorių teises.

Siekdama maksimalaus duomenų apsaugos, NŠA žino apie visus veiksmus, kurių imasi konkretus mokyklos darbuotojas. Tai daroma tam, kad administratoriai neviršytų savo įgaliojimų, nepanaudotų duomenų kitiems tikslams, neatliktų neleistinų operacijų su duomenimis.

Tačiau šios privačios mokyklos atveju mokykla neteisėtai pasisavino ir paskelbė duomenis iš e-mokyklos sistemos.

NŠA pranešė, kad kreipėsi į mokyklos vadovybę, norėdama išsiaiškinti aplinkybes, kodėl administratorius viršijo savo įgaliojimus, nukopijuodamas tam tikrą informaciją pasibaigus mokyklos darbo laikui.

Pažymima, kad buvo surinkta daugiau asmens duomenų, nei buvo leidžiama pagal įstatymus.

Agentūra taip pat pažadėjo susisiekti su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija dėl galimo pažeidimo.

“Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos” partijos lyderis Ramūnas Karbauskis savo Facebook paskyroje pakomentavo įvykį.

“Landsbergių mokykla dar kartą pagauta už rankos. Šį kartą viešai skelbiama, kad Karalienės Mortos mokykla galimai vogė asmens duomenis. Tikiuosi, kad nors šiuo atveju bus pradėtas šios neliečiamųjų šeimos verslo tyrimas ir jie turės pasiaiškinti visuomenei, ypač vaikams ir jų tėvams, apie kurių duomenis eina kalba”, — rašė “valstiečių” lyderis.

Anot Karbauskio, tikrai nestebina, jog žiniasklaidoje paskelbta Landsbergiams priklausančios mokyklos pozicija — gynyba ir versijos, gerokai besiskiriančios nuo faktinių duomenų, kuriuos pateikė NŠA.

Lietuvos žiniasklaidoje mokyklos komunikacijos skyriaus atstovai tvirtina, kad administratorius neperžengė savo įgaliojimų. Jis prisijungė naudodamas oficialiai pateiktus prisijungimo duomenis ir atliko tik tuos veiksmus, kuriuos leido NŠA.

Taip pat, pasak švietimo įstaigos, sistema automatiškai įtraukė visų mokyklų mokinių ir mokytojų duomenis į švietimo įstaigos duomenų bazę, tai yra saugumo spraga, kurią ekspertai tikisi greitai pašalinti. Taip pat pranešta, kad administratorius pats pranešė agentūrai apie galimą duomenų saugumo pažeidžiamumą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!