Patiko? Pasidalinkite!

Tikimasi, kad landsbergistų rinkiminiu “arkliuku” tapusi Baltarusijos atominė elektrinė bus paleista po dviejų–trijų savaičių, per gana trumpą laiką tokiems projektams, sakė Baltarusijos ir Rusijos sąjunginės valstybės sekretoriaus pavaduotojas Aleksejus Kubrinas internetinės konferencijos “Branduolinė energija Baltarusijoje: nauda ir perspektyvos” metu. Apie tai pranešė RIA Novosti.

Kubrinas priminė, kad beveik prieš 8 metus, rugpjūčio 9 dieną, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Baltarusijos atominės elektrinės statybų vietoje padėjo kapsulę su žinia ateities kartoms.

“Praėjus beveik aštuoneriems metams, vos už poros savaičių, tikėtina, kad atominė elektrinė bus paleista, laukiame, kol bus pakrautas branduolinis kuras ir vadinamasis branduolinės jėgainės fizinio paleidimo pradžios etapas. Terminai yra trumpi kaip niekad”, — sakė Kubrinas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad “paprastai toks darbas trunka dešimt metų”.

“O mes spėjome per aštuonerius metus. Akivaizdu, kad statybų pabaiga nėra tik orientyras, tai yra Sąjunginei valstybei ir visai Baltarusijos Respublikai politiškai svarbaus projekto sprendimas. Mes pereiname į naują valstybinės ekonomikos energetinio efektyvumo didinimą, mūsų gaminių konkurencingumo stiprinimą. Tikėsimės viso šalies kuro ir energijos komplekso modernizavimo”, — teigė Sąjunginės valstybės sekretoriaus pavaduotojas.

Ginčai dėl Astravo AE

Baltarusija, dalyvaujant “Rosatom”, stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai “Rosatom”.

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską “nesaugia statyba” ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia “grėsmę” Lietuvai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. 

Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai.

Kita vertus, pasak daugelio ekspertų, Lietuva nepajėgs boikotuoti Baltarusijos branduolinės energetikos objekto ES lygiu, nes net “broliškos” valstybės — Latvija ir Estija — labai atsargiai žiūri į atšiaurius Lietuvos pareiškimus ir veiksmus.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!