Patiko? Pasidalinkite!

Įvardindamas bailiais, rašau ne apie tuos, kurie sėdi valdžioje (su jais ir taip viskas aišku) ir veikia prieš Lietuvą, bet apie tuos, kurie yra tarp mūsų, visuomenininkų. Yra tokia rūšis bailių, kurie laviruoja tarp visų, be savo pozicijos, ir tiesiog gaudo bangą ten, kur link eina didesnės masės. Artėja laikas, kai visi turės parodyti savo poziciją, o tie, kurie norės išlikti “slidžiais” prisitaikėliais, taip pat turės apsispręsti.

Jie apsimeta, kad neturi savo pozicijos

Tik iš šono žiūrint, būtų galima vertinti, kad tokie “slidūs” žmonės neturi savo pozicijos. Iš tikro, jų pozicija yra labai aiški – jie eina ten, kur didesnė banda ir kur yra tikimybė, kad ta banda transformuosis į politinę jėgą.

Tokie “slidūs” veikėjai ir yra pavojingiausi – jeigu imtume konkrečius pavyzdžius, tai būtų tokie kaip Linkevičius, Landsbergis ir kiti persidažėliai, veikiantys tik vardan šlovės, garbės ir lovio.

Nustokime tylėti. Nebijokime išreikšti savo pozicijos ir pareikalauti šios pozicijos iš aplinkinių. Tie, kurie tyli, yra pavojingiausi, nes gali būti, kad pasitaikius progai, jie suvarys peilį į nugarą be jokios sąžinės graužaties.

Tie, kurie klykia, kad Landsbergis yra dievas ir rusai puola, netgi yra geresni už tuos, kurie tyli. Juk jų pozicija aiški. O apie tylius – kaip sakoma, “tyli kiaulė gilią šaknį knisa”. Todėl aš mieliau eičiau į kalbas su tais, kuriuos “puola rusai” ir kuriems Landsbergis iškovojo nepriklausomybę. Jie yra patriotai ir tikrai myli Lietuvą (tik savaip – taip, kaip liepia televizorius…).

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!