Patiko? Pasidalinkite!

Minskas yra pasirengęs tartis, dėl Baltarusijos takdarių dislokavimo konflikto zonoje Donbase, sakė Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus. Jo žodžius pateikia televizijos kanalas STV .

Diplomatas sakė, kad šis klausimas yra aptartas su specialiojo JAV Valstybės departamento klausimais dėl Ukrainos atstovu Kurtu Volkeriu, 54-Miuncheno saugumo konferencijoje. “Mes paprašėme surengti susitikimą, ir jis įvyko su JAV specialiuoju pasiuntiniu Ukrainoje, ponu Walkeriu. Galiu, tik patvirtinti, apie Baltarusijos pasirengimą dalyvauti visais įmanomais būdais regione, jei jis būtų priimtinas visoms konflikte dalyvaujančioms pusėms.” – sakė .

Jis pridūrė, kad Maskva ir Kijevas,  būtinai privalo rasti kompromisą ir suderinti savo pozicijas dėl  karių dislokavimo Rytų Ukrainoje.

 “Kaip žinome, praėjusių metų rugsėjį, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė konflikto zonoje įvesti JT (Jungtinių Tautų) taikdarius . Tuomet Ukrainos pusė pateikė savo pasiūlymus,  dėl  taikdarių įvedimo idėjos. Mes matome, kad dabar yra daug skirtumų tarp šalių, todėl pagrindinė užduotis yra priartinti šias pozicijas, rasti galbūt tam tikrą kompromisinį sprendimą “, – sakė V.Makėjus.

Kijevas siekia JT taikdarių įvedimo į Donbasą. Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad remia šią idėją siųsti JT taikdarius į Ukrainą, tačiau tai gali būti tik ESBO personalo saugumo užtikrinimo funkcija. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas pareiškė, kad Ukraina, JAV, Vokietija ir Prancūzija praktiškai parengė bendrą JT rezoliucijos projektą dėl taikdarių Donbese. Maskvoje šios iniciatyvos buvo palygintos su “okupacinės administracijos” įvedimu į Donbasą.

 


Patiko? Pasidalinkite!