Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas pareiškė, kad Baltarusijos valdžia užkirto kelią beveik tūkstančiui “užsienio instruktorių” atvykti protestuotojų palaikyti. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Karajevo interviu politologui Aleksandrui Sosnovskiui.

Anksčiau pranešta, kad per praėjusią savaitę beveik 600 užsieniečių neleista atvykti į Baltarusiją. Tai daugiausia buvo “stiprūs, jauni žmonės”, ketinę įvažiuoti į šalį iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos teritorijos.

“Iki tūkstančio bandė prasiskverbti. Mūsų laimei ir jų nusivylimui, puikiai dirba Valstybės sienos komitetas, kuris profesionaliai juos sustabdo. Ir mes jau nejaučiame tokio tiesioginio instruktorių dalyvavimo. Yra pavieniai atvejai”, — pasakė Karajevas.

Jis pareiškė, kad radikalūs protestuotojai dažniausiai vieni kitus moko “Telegram” kanaluose ir socialiniuose tinkluose.

Kaip pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, šaliai pradeda kilti terorizmo grėsmė. Pasak jo, protestuotojai daugeliu krypčių “peržengė raudoną liniją”, todėl valdžia turi į tai reaguoti.

Jis taip pat pranešė, kad tarp streikuojančių yra “branduolys”, kuris finansuojamas net iš Europos šalių per “atvirus” ir “uždarus” šaltinius, tarp jų ir iš Lietuvos.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka, VRK duomenimis, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!