Patiko? Pasidalinkite!

Per pirmuosius šešis mėnesius šis rodiklis sumažėjo daugiau nei 12 procentų

Pirmąjį šių metų pusmetį Rusija sumažino eksportuotų krovinių perkrovimo apimtis Baltijos šalių, Ukrainos ir Suomijos uostuose 20 procentų — iki 21,35 mln. tonų. Tai praneša informacijos ir analizės agentūrą “Portnews”.

Pažymima, kad didžioji dalis Rusijos užsienio prekybos, vykdomos kaimyninių šalių uostuose, krovinių tenka Baltijos šalims, ypač Latvijai.Per pirmuosius šešis mėnesius Baltijos uostuose perkrauta 16,76 mln. tonų krovinių, tai yra 12,4 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Maskva daugiausia eksportuoja anglį, mineralines trąšas ir rūdą per užsienio uostus.Kaip pabrėžė ekspertas Olegas Filinas, Lietuvos, Latvijos ir Estijos antirusiška politika pastūmėjo Maskvą kurti savo infrastruktūrą regione.

Anot jo, iš pradžių Rusija uostus ir geležinkelius pradėjo statyti kaip “draudimą” nuo Baltijos šalių antirusiškų iniciatyvų. Dėl to Rusijos projektų mastas sustiprino Maskvos ekonominę įtaką.

Visų pirma, Rusijos regionai sulaukė didelių investicijų ir pastatė naujausius jūrų uostus, geležinkelius ir tiltus, kurie atima tranzitą iš Baltijos šalių.

Be to, “Rusijos geležinkelių” įmonė gali nukreipti lėšas Vyborgo – Primorsko – Ermilovo geležinkelio linijos plėtrai Leningrado srityje iki 2025 metų. Rusijos transporto ministerija tikisi, kad modernizavus infrastruktūrą, Baltijos baseino perkrovimas padidės 53,8 mln. tonų ir sieks beveik 415 mln. tonų.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!