Patiko? Pasidalinkite!

Ant “Belorus” sanatorijos tvoros darbuotojai pakabino plakatus, kuriuose prezidento prašoma paveikti padėtį ir apsaugoti savo žmones nuo beprotiškų politikų veiksmų

Europos Sąjungos noras sugriauti Baltarusiją ir įvestos sankcijos, paveikė Druskininkuose esančios “Belorus” sanatorijos darbuotojus, kurie surengė nepasitenkinimo akciją.

Antradienį ant sanatorijos tvoros pasirodė plakatai, raginantys valdžią išsaugoti žmonių darbo vietas. Nuotraukomis socialiniame tinkle pasidalino Elena Ramanauskiene.

“Belorus” darbuotoja Svetlana Moždžer pasakoja, kad į sanatoriją gydytis atvažiuoja daugybė sergančių vaikų, kuriems ši kelionė buvo labai svarbi. Savo mintimis ji pasidalino Facebook puslapyje:

Šioks toks pamąstymas.

Norėčiau atkreipti visų mano facebook’o draugų dėmesį. Nuo 1998 metų dirbu BELORUS sanatorijoje – tai jau virš 20 metų ( kažkas 30, net 40 metų ) ir visus tuos metus dirbdama tiek su vaikais VCP, tiek su suaugusiųjų reabilitacija – galvojau, jog kiekvienas pasirinkęs mediko profesiją dirba vardan to, kad padėti kitam. Mamos kurios atvažiuodavo su šiais vaikučiais – nepatikėsite, bet joms tai buvo viena iš nedaugelio galimybių pakeisti aplinką ir nors minimaliai emociškai atsigauti.

Pasirodo ne – visą tą laiką mes kažkokiais būdais dirbome kažkam, bet ne žmonių labui. Nespaslaptis, jog į šią sanatoriją atvažiuodavo paprastų, noriu akcentuoti tai – paprastų žmonių vaikai( mokytojų, gamyklų darbuotojų, vaikai, kurių tėvai tui negalią ) su labai sunkiais atvejais VCP ir su jais dirbdavo labai didelė komanda – gydytojai, kinezeterapeutai, ergoterapeutai, slaugytojos, slaugytujų padėjėjos ir kt.

Žinote, ir reabilitacijos pabaigoje šie vaikai turėjo tikrai gerus rezultatus. Manau tai patvirtintų ne viena šeima. Tokiems vaikams – tokia pagalba, tokia galimybė gauti reabilitaciją yra gyvybiškai svarbi. Noriu pridurti, jog sanatorija yra visapusiškai pritaikyta vaikams – joje veikia nuosava mokykla su stipriu mokytojų ir auklėtojų kolektyvu, su kurių dėka gydymas ėjo neatsitraukiant nuo mokymosi proceso, kas ne ką mažiau svarbu.

Šioje sanatorijoje gavo gydymą žmonės iš viso pasaulio – JAV, VOKIETIJA, LENKIJA, LATVIJA, ESTIJA, RUSIJA, IZRAELIS… ir taip pat nemaža dalis Lietuvos, mūsų tautiečių.

Peršasi klausimas iš jaunosios Gretos Thunberg kalbos ” how dare you? ” ( kaip drįstat Jūs ), kodėl tokioje situacijoje politika, “žaidimai” tampa svarbesnė nei žmonių sveikata? To nesuprantu aš, nesupranta kiti 400 šimtai dirbančių šioje sanatorijoje žmonių…nenoriu spėlioti, bet manau, kad ir didžioji dalis visuomenės to nesupranta. Kalbant apie tai – o kas bus su darbuotojais kurie čia dirba ir nori dirbti?

Nieko, tik vienintelis dalykas, jog išleidus šituos darbuotojus – mūsų mažiems Druskininkams reikštų tik viena – gauti ne ypač malonų statusą ” bedarbių miestas “. Jeigu kažkas pasakytų, jog yra kitų įstaigų… NĖRA – esamos įstaigos vos tvarkosi ( o dalis taip pat atleidžia ) su savo darbuotojais, kam jiems dar didesnis “balastas”? Sanatorijoje dirba žmonės, kuriem dabas čia būtent BELORUS SANATORIJOJE buvo ir labai tikiuosi yra GARANTAS oraus gyvenimo.

Juk logiška!

Mums reikia susitelkimo, šiandien mums, darbuojams, reikia pagalbos kiekvieno, kad mus išgirstų, kad mes GALĖTUME DIRBTI VARDAN TO DĖL KO DAUGELIS PASIRINKO MEDICINĄ – PADĖTI ŽMOGUI arba PALENGVINTI JO BŪTĮ ( taip aš vėl dedu akcentą ties vaikais ). Vaikai, žmonės – neturi būti sankcijų aukos.

Sanatorijos darbuotojai buvo likę be pajamų, kai įstaigos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai.

Šiuo metu Seime svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias išmokas Europos Sąjungos sankcijų paveiktos sanatorijos darbuotojams. “Belorus” sanatorijoje dirba 393 darbuotojai, iš kurių 350 yra Lietuvos piliečiai. Ji yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų Druskininkuose.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija situaciją pavadino “aukščiausio lygio veidmainystės pavyzdžiu” ir pažymėjo, kad ne tik Baltarusijos piliečiams Lietuvoje taikomos sankcijos, bet ir daroma žala Lietuvos ekonomikai bei pačių lietuvių interesams.

Lietuvos vasalai daro viską, kad sukelti sumaištį Baltarusijoje ir sugriauti jos ekonomiką. Baisiausia yra tai, kad vardan politinių intrigų kenčia Lietuvos žmonės ir ekonomika. Trumpiau tariant tai yra visiška beprotybė, kai namas kūrenamas lentomis lupant jas nuo sienų…

Į Lietuvos ir ES veiksmus sureagavo Aleksandras Lukašenka

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Vakarų sankcijas daugeliui Baltarusijos įmonių pavadino banditiškomis ir liepė surengti simetrišką atsaką. Lukašenka tokį įsakymą priėmė gavęs Minsko vicepremjero Jurijaus Nazarovo ir pramonės ministro Piotro Parchomčiko pranešimą.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!