Patiko? Pasidalinkite!

Psichikos sutrikimas

Psichikos ligaprotinė ligadvasios negalia – tam tikras psichikos (mąstymo, elgsenos, jausmų) sutrikimas. Kartais taip apibūdinamos tiesiog dvasinės problemos.

Reiktų išskirti vieną iš simptomų; Pseudohaliucinacijos

Šiuose Algio Ramanusko rašiniuose galima įžvelgti šios ligos apraiškų, bet vėl gi, teigti, kad žmogus šia liga serga negalima. Šias ligas nustato medikai, apžiūrėję pacientą gyvai atidžiau.

Pseudohaliucinacijos – tai sutrikęs suvokimas, kai matomi vaizdai ar girdimi garsai atrodo nerealūs, kyla subjektyviame ligonio pasaulyje, tarsi kažkieno veikiami iš šalies, šiuo atveju Rusijos.

Vaizdai, garsai yra nerealūs. Jos atrodo kažkieno padarytos, sukeltos. Pseudohaliucinacijos dažniau atsiranda ligai įsigalėjus,  ne iš karto. Neatsispindi elgesyje, neužvaldo, nepasireiškia emociškai. Veiksmas vyksta subjektyviame ligonio pasaulyje (jo viduje).

Sutrikimas būdingas:

  • šizofrenijai, ypač jos paranoidinei formai, intoksikacinės psichozėmis (ypač alkoholinėmis, narkotinėmis), trauminėmis psichozėmis ir kitos kilmės organinės psichozės, sudėtinė Kandinskio – Klerambo sindromo dalis.

Algis Ramauskas Greitai

Reiktų pastebėti ir dar vieną iš faktų, kad šis galimai visuomenei pavojingas asmuo turi labai daug tokio pat tipo pasekėjų, kurie taip pat, galimai yra visuomenei pavojingi asmenys.

Psichoterapeutas Aleksandr Vorogin

 


Patiko? Pasidalinkite!