Patiko? Pasidalinkite!

 Tik 20 kovinių sraigtasparnių yra kovinėje parengtyje, praneša „Bild„: aštuoni puolamieji sraigtasparniai „Tiger“ ir dvylika „NH90“.

Bundesveras (vok. Bundeswehr) – Vokietijos ginkluotosios pajėgos, organizuota ginkluota struktūra šalies suverenumui nuo kitų šalių karinės agresijos ginti, įkurta 1955 m.

Anot Bundesvero atstovų, kaltė šioje situacijoje tenka gamintojui — „Airbus Helicopters“. Ekspertai pažymi, kad žemas sraigtasparnių kovinis parengimas turi įtakos pilotų rengimo procesui.

2019 metais Vokietijos „Tiger“ kovinių sraigtasparnių skraidymo programa buvo įvykdyta tik 80 procentų, praneša „Bild“, remdamasis Bundesvero vidaus dokumentais.

Priežastis — patikrinimai, kurie atskleidė žemą kovinės parengties lygį: praėjusių metų lapkričio duomenimis, iš 53 „Tiger“ sraigtasparnių tik 8 buvo visiškai parengti. „NH90“ transporto sraigtasparnių atveju veikė 12 iš 99.Leidinyje rašoma, kad Bundesveras kaltina gamintoją.

Anot Vokietijos armijos atstovų, įmonė nevisiškai vykdo savo sutartinius įsipareigojimus. Kartu Bundesveras pripažįsta, kad dalis kaltės tenka pačioms ginkluotosioms pajėgoms.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!