Patiko? Pasidalinkite!

Vieni būdami šioje būsenoje nori daugiau valgyti, kiti išvis būdami šioje būsenoje nevalgo. Bet ligų atžvilgiu, ši būsena veikia vienodai.

Stresas

Problemos darbe, asmeniniame gyvenime – visa tai lengvai išprovokuoja stresą. Streso metu kūne aktyviai gaminamas grelinas ir kortizolis, kurie išprovokuoja alkio jausmą. Mes pradedame ieškoti greito angliavandenių šaltinio, kad „suvaldytume“ stresą. Kai staiga ir nepagrįstai jaučiate alkį, išgerkite stiklinę vandens ir eikite pasivaikščioti. Atsipalaiduokite, galvokite apie gerus dalykus. Po to – pabandykite išspręsti savo problemas ir surasti streso priežastį. Suradę priežastį, stenkitės ją panaikinti.

Nuovargis

Jums trūksta miego, dėl per didelio darbo krūvio? Tai lemia, kad hormonas leptinas (atsakingas už sotumą) nustoja veikti.

Stresas ir nuovargis yra pagrindinės ligų priežastys. Tose šalys, kur žmonės mažiau patiria streso, gyvena daug ilgiau, nei tose šalyse kuriose žmonės pastoviai stresuoja.

Šalys kuriose žmonės gyvena ilgiau ir be streso

Ispanija, Italija… esate girdėję apie siestą?

Siesta – ispaniškas pavadinimas popietiniam miegui, dažnai po vidurdienio valgio, ypač šilto klimato šalyse. Pirminė siestos sąvoka reiškė tiesiog vidurdienio pertrauką, skirtą praleisti su draugais ir šeima, nebūtinai miegui. Siesta praktikuojama Portugalijoje, Ispanijoje, Lotynų Amerikos šalyse, Filipinuose, taip pat gana paplitęs įprotis Kinijoje (vadinama xiuxi arba wushui), Indijoje, Italijoje (vadinama reposo), Graikijoje, Viduriniuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. Kai kuriose šalyse įstaigų ir kompanijų darbo laikas yra atitinkamai su kelių valandų pertrauka, kurių metu gyvenvietėse gatvės ištuštėja.

Taip, tai yra streso naikinimas paprastuoju būdu. Žmonėms reikia kuo daugiau ilsėtis ir kuo mažiau dirbti. Kuo mažiau siekti nereikalingų daiktų ir finansinių įsipareigojimų.

Ir tai tik keletas priežasčių, kodėl žmonės stresuoja, kenčia nuo alkio ir ligų…

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!