Patiko? Pasidalinkite!

Buvo linksma studentė, skaitė Murakamį, svajojo nuvažiuoti į Paryžių ir staiga pavirto ja. Klasikine bobele su dideliu antsvoriu, siauru akiračiu, apsiribojančiu pirkiniais su nuolaida ir repetitoriaus paieškomis. Su trumpa šukuosena, pyragaičiais per pietų pertrauka, keistais drabužiais. Iš kur apskritai jos atsiranda, šitos bobelės?

O aš jums pasakysiu iš kur. Bobelėmis tampa moterys, kurios gyvena ne sau. Kurios priverstos kiekvieną dieną ir kiekvieną valandą daryti tai, ko visai nenori.

Kas jas verčia tai daryti? Tikriausiai, pareiga.

Argi akcijomis ir nuolaidomis prekybos centruose domimasi iš gero gyvenimo? Jomis domisi moterys, kurioms reikia ištempti mėnesį iki vyro algos, kuri per kažkokį nesusipratimą vadinama alga. Kad užtektų maistui, vyro kelnėms ir vaiko repetitoriui.

Ir vėlgi – argi repetitorius ir nuobodžius namų darbų tikrinimus sugalvojo moteris? Ji tik užsikrovė sau šią atsakomybę ir stengiasi atsitikti aukštus šiuolaikinius vaikų auginimo standartus.

Kodėl bobelė šlamščia pyragaičius? Tikriausiai, atstato išeikvotas energijos atsargas, kurių neįmanoma atstatyti kitaip – pasivaikščiojimais, sveiku miegu. Nes miegoti ji neturi kada, vaikui dantukai dygsta, pilvuką skauda, temperatūra pakilo.

Pastebėjau, kad laisvos ir giminaičiais bei vaikais neapsikrovusios moterys, darančios ką nori, tokiomis netampa. Jos gali tapti marginalėmis, girtuoklėmis, prostitutėmis, išlaikytinėmis, keistuolėmis, bet tik ne bobelėmis. Bobelė – tai visada savęs suvaržymas vardan kitų. Gyvenimas vardan kitų interesų.

Nugalėk savyje bobą! – rėkia visi madingi žurnalai blizgančiais viršeliais. Stenkis gerai išsimiegoti, maitinkis penkis kartus per dieną marmurine jautiena. Bent tris kartus į savaitę lankykis sporto salėje ir tiek pat kartų baseine. Nepamiršk kirpyklos ir naujų drabužių.

Žurnalams nerūpi, kad moteriai galbūt išties labai norėtųsi į salę ar kirpyklą. Bet jai ant sprando – du mokyklinio amžiaus vaikai, paralyžuota anyta ir pagalbos reikalingi tėvai.

Visuomenė kažkodėl įprato iš bobelių šaipytis ar netgi jas keiksnoti, gėdinti dėl netikusios išvaizdos, kaltinti tinginyste. Bet jeigu atvirai, tai daugumai šių tetulių jų vyrai, vaikai ir visa visuomenė turi iki žemės nusilenkti už jų pasiaukojantį žygdarbį.

Ant tokių bobelių laikosi visas šis pasaulis.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!