Patiko? Pasidalinkite!

Kalbos apie negailestingai kertamus miškus ir daromą didžiulę žalą planetai netyla kasdien.

Remiantis Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos informacija, nuo 1990 metų Žemėje buvo prarasta 129 milijonai hektarų miškų, o tai beveik prilygsta visam Pietų Afrikos respublikos plotui.

Taip pat skaičiuojama, kad kasmet yra prarandama miškų teritorija, savo dydžiu beveik prilygstanti Panamos teritorijai (78 200 km²).

84d35872.jpg

© Artur Łuczka | Pixabay

Kuomet 15 procentų visų šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijų atsiranda iš miškų naikinimo, o nesuskaičiuojamas kiekis augalų ir gyvūnų rūšių kasdien praranda savo gyvenamąsias buveines, tai tampa pragaištingais skaičiais kalbant apie mūsų planetos sveikatą, rašo boredpanda.com.

Bet ar mes galime ką nors padaryti?

Galime. Net ir nedidelė žmonių grupelė dėl Žemės gali padaryti labai daug. Tam tik reikia begalinio noro ir atsidavimo.

Pora iš Brazilijos savo nuveiktu darbu įkvėpė visą pasaulį

Tai fotografas Sebastião Salgado ir jo žmona Lélia Deluiz Wanick Salgado. Jie nusprendė parodyti, ką gali padaryti nedidelė atsidavusių žmonių grupelė, nusprendusi imtis kovos su miškų naikinimu ir vietoje jų atkurti milžiniškus jų plotus.

e8ee6b5d.jpg

Salgado yra žymi Brazilijos visuomenės figūra. Fotografas yra laimėjęs beveik visus įmanomus fotožurnalistikos apdovanojimus ir išleidęs kelias knygas.

Dar 1990-aisiais jis sugrįžo namo į savo gimtąjį Brazilijos regioną, kurį kadaise dengė tankios tropinės džiunglės. Tačiau sugrįžus jį ištiko šokas, kuomet išvydo, kad šios žemės visiškai plynos.

Čia buvo sunaikinta visa egzistavusi augmenija ir gyvūnija. Visgi, jo žmona Lélia tikėjo, kad šioms žemėms galima sugrąžinti ankstesnį grožį bei šlovę.

Tuo metu vos 0,5% žemės ploto buvo padengta medžiais, tačiau fotografo žmonai gimė puiki mintis atsodinti šį mišką.

Vyras pasakoja, kad kai jie pradėjo vykdyti šį sumanymą čia sugrįžo visi vabzdžiai, paukščiai ir žuvys.

Abu drauge, Sebastião ir Lélia 1998 m. įkūrė nedidelę organizaciją „Instituto Terra“, kuri šiai dienai pasodino 4 milijonus medelių ir iš plyno lauko atkūrė ištisą mišką.

Fotografas pasakoja, kad šiam miškui atkurti prireikė vietinių medžių, todėl teko rinkti sėklas šiame regione, nes kitaip čia nebūtų grįžusi įprastinė gyvūnija.

Taigi, pasirūpinus, kad visi jų pasodinti medeliai būtų vietiniai šioje žemėje, per vos 20 metų šios žemės suklestėjo. Į miškus sugrįžo laukinė gyvūnija, o kur neseniai vyravo mirtina tyla, šiuo metu jau čiulba paukščiai ir aplink dūzgia bei zvimbia įvairiausi vabzdžiai.

Iš viso į žemes sugrįžo 172 paukščių ir 33 žinduolių rūšys, taip pat 293 augalų, 15 roplių, 15 amfibinių gyvūnų rūšys.

Šis projektas įkvėpė milijonus žmonių ir tapo puikiu pavyzdžiu.

Gismeteo.lt 

Patiko? Pasidalinkite!