Patiko? Pasidalinkite!

Viešojoje erdvėje įsigalėjusi nuomonė kuri iš pradžių atrodo gan logiška, jog žmonėms gyventi didelėse bendrijose yra gan efektyvu ir patogu, nes:

1. Viskas po ranka: mokyklos, ligoninės, darbovietės, parduotuvės, bankai, visokie poilsio ir sporto klubai. Tačiau darbas šiais laikais yra labai nestabilus dalykas, vieną dieną jį turi, kitą jau tenka eiti į darbo biržą, o darbas savo mini ūkyje, kur pats užsiaugini savo sveiką maistą- visada garantuotas ir parduotuvės su savo plastikiniais pomidorais tampa kaip ir nebereikalingos, tuo pačiu ir ligoninės, kai valgai savo sveiką maistą ir dar judi savo darže ir sode, tuomet klausimas kam ir sporto klubai, bei spa reikalingi, ir bankai tampa nebe pirmos svarbos dalykas. O ar susimąstėte kokia šiuolaikinio mokymosi mokyklose grįžtamoji nauda?

2. Mieste efektyviau žmonėms patiekti visas paslaugas nei dideliame plote kur žmonės gyvena išsibarsčiusiuose kaimuose. Reikia nutiesti daug kelių , pastatyti nerentabilias paslaugų įstaigas. Tačiau jei skaitėte  aukščiau ar dar reikia tų paslaugų? Be to atsižvelgiant į šiuolaikines technologijas kelių išvis turėtų nebelikti o liktų tik asmeninis elektrinis oro transportas- dronomobiliai- efektyviausia susisiekimo priemonė. O didysis transportas sunkvežimiai, traukiniai, traktoriai- reikalingas tik tada kai reikia aprūpinti žmones kurie dirba mieste ir negali patys auginti savo maisto prie savo namų. Taip pat neturėtų likti ir gamyklų nes dėka 3d spausdintuvų būtų įmanoma atsispausdinti dronomobilio dalis ir patiems jį susirinkti, bei atsispausdinti netgi kitą 3d spausdintuvą, nekalbant jau apie smulkesnius daiktus.

3. Mieste lengviau patiekti elektrą, dujas, šildymą, vandenį ir kanalizacijos paslaugas, internetą. Dėka saulės elementų ant stogų ateityje elektros išvis gali nebereikti tiekti centralizuotai ir bjauroti kraštovaizdžio su elektros stulpais, vanduo žinoma ne problema jei tik didysis žemės ūkis neužterštų gruntinio vandens arba dar blogiau- geriamą vandenį iškeistume į skalūnų „naudą“. Internetas jau yra pasiekiamas visur, bet jis ateityje dar galėtų tapti ir beserverinis ir pasidalinamas įrenginys nuo įrenginio principu, kai nereikia jokių bokštų.

4. Kadangi miestas susikoncentravęs vienoje vietoje, tuomet kitose vietose gamta išlieka švaresnė ir natūralesnė nes ten nėra žmonių. Deja žemės ūkis sugriauna tą mitą, nes grūdų ir kito maisto neužauginsi mieste ant šaligatvių, o kuo didesnis miestas tuo didesni žemės plotai aplink jį turi būti nuniokoti žemės ūkio kad miestas būtų aprūpintas šlamštu, kuris dar vadinamas maistu.

5. Mieste klesti kultūra: kinas, teatras, menas. Na menas gali klestėti ir atitrūkusiose vietovėse. Bet ką vadiname menu ar nuo technogeninės aplinkos apsvaigusių menininkų ekspresyvųjį minimalizmą, kai ant sienos prismeigi granato vaisių ir jau gali kviest žmones į parodą.

6. Mieste svarbu gauti gerą išsilavinimą ir darbą pagal jį ir Jums daugiau nieko nereikės daryti, vaikus už jus augins auklės, maistą gamins restoranas, namus remontuos meistrai ir t.t. Bet juk kaip žinia šiuolaikiniame pasaulyje nėra pastovių darbų ir Jums vis tiek po kažkurio laiko teks mokytis kažko kito.

Todėl turiu vieną klausimą ar tas žmonių populiacijos centralizuotumas, gyvenimas miestuose reikalingas Jums- paprastiems žmonėms, ar visgi elitui turinčiam dievo kompleksą ir norinčiam visus kontroliuoti suskaičiuoti, suregistruoti ir kitaip įtraukti į savo apskaitas.

mobtechpd.eu

Būkime vieningi parama paremti gif


Patiko? Pasidalinkite!