Patiko? Pasidalinkite!

Jūs žinote, kad čigonų vestuvės vyksta triukšmingai ir yra švenčiamos keletą dienų. Čigonės mėgsta papuošalus, todėl papuošalams negaili pinigų (Būtent auksiniams papuošalams). Ir tai greičiausiai viskas ką jūs žinote apie čigonus.

Jūs dar žinote apie Vilniaus čigonų taborą, bet turėsime nuvilti, tai nėra tikri čigonai, tai degradavę atstumtieji čigonai.

Tikri čigonai turi tradicijas, kurių jūs greičiausiai nežinote. Todėl mes nusprendėme pasidalinti su jumis keliomis iš jų, mūsų požiūriu, įdomiausiomis ir svarbiausiomis.

Čigoniškos vestuvės.jpg

Santuoka

Santuokos dažniausiai sudaromos vietos bendruomenėse. Kai kuriose bendruomenėse būna kai vedybos vyksta tarp pusbrolių ir puseserių. Tai daroma siekiant išsaugoti vietos bendruomenę. 

Čigonė moteris gražuolė.jpg

Jaunoji privalo būti nekalta, kitaip ji rizikuoja būti pasmerkta ir ištremta iš bendruomenės amžiams. Visa giminė būtų sugėdinta, ir ne vienas vyras daugiau nenorės susituokti su šia mergina. Kalbant apie skyrybas, ir viskas yra labai griežta. Vyras ir moteris neturėtų skyrybų. Jei taip nutiktų, jie nebegali daugiau tuoktis. Čigonai tuokiasi jauni ir gyvena su tuo pačiu žmogumi iki gyvenimo pabaigos.

Tėvai 

Subrendusios mergaitės negali vaikščioti po miestą vienos, jas privalo lydėti nors vienas šeimos narys. Nuo pat vaikystės mergaitės yra auklėjamos, reikalaudamos besąlygiško paklusnumo tėvams. Pagrindinis šeimoje visada yra tėvas, o jo žodis yra įstatymas!

 

Dažniausiai vyrą dukrai išrenka dukters tėvas. Ir mergaitės nuomonė visai neturi jokio vaidmens. Tėvas nusprendžia kuris iš bendruomenės vaikinų tiks jo dukrai. Tai vyksta aptarus su vaikino tėvais. Tokie ieškojimai prasideda bendruomenėse, bendraujant su įvairiais draugais ir pažįstamais, kurie gali parekomenduoti vieną ar kitą jaunikį.

Šeimose, giminėse vietinės problemos yra sprendžiamos be teisėsaugos (vyksta vietiniai teismai)

igonų bendruomenė

Teisminiai ginčai, policijai ar kitoms institucijoms nežinoma, kas vyksta bendruomenės viduje. Ginčai ir konfliktai kyla, tačiau niekas niekada nekviečia policijos. Čigonai įpratę viską spręsti patys. Taikomi ir seni pasitvirtinę būdai – kumščiais, arba – pokalbiais. Žodžiu, čigonai visada išsisprendžia problemas patys. Jei kas nors iš bendruomenės staiga iškviečia policiją, jis išvejamas iš bendruomenės ir laikomas nepageidaujamu. Visa šeima ir bendruomenė nuo jo nusigręžia!

Muša, vadinasi myli

Moterys neprieštarauja, kad vyras jas muštų. Tai, žinoma, skamba baisiai, bet tai tiesa. Jei moteris patyrė smurtą, ji apie tai niekada nekalbės ir nepasakys savo artimiesiems. Anot čigonų vyrų, toks požiūris į moterį yra normalus. 

Žinoma tai vyksta ne dažnai, bet jeigu tai įvyko, apie šį įvykį nesužinos niekas. Žmona niekada nesipasakos savo šeimos problemų artimiesiems, nes vyro ir žmonos santykiai yra šventa uždara paslaptis.

Čigonų buitis

Visos mergaitės nuo mažens tai žino. Čigonų bendruomenėje įprasta atskirti vyrą ir moterį. Moteris savo indus, drabužius ir asmeninius daiktus plauna atskirai nuo vyro. Tai labai senas paprotys! Namų tvarkymo darbais užsiima, tik moterys!

Moters nėštumas

Tada vyras užsiima namų ruošos darbais! Visus 9 mėnesius moteris miega atskirame kambaryje, maudosi neliečia svetimų žmonių, net savo vyro. Vaiko gimdymas yra rimtas ir atsakingas moters gyvenimo laikotarpis, ir čigonai tai gerbia. Tuo metu žmona visiškai atleidžiama nuo namų ruošos darbų.

Čigoniškos vilionės

Nepaisant to, kad prieš santuoką merginos privalo išsaugoti nekaltybę, čigonės mėgsta vilkėti atvirus, o kartais ir provokuojančius drabužius.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čigonės merginos vilki ryškias sukneles, kad aplinkiniai atkreiptų į jas dėmesį. Tokios pat tradicijos egzistuoja ir Indijoje. Jei ji patraukė vyro dėmesį, ji vis tiek negali pradėti pokalbio. Iniciatyvos imasi vyras.

Vyrai su auskarais

Čigonas su auskaru.jpg

Jei filmuose matydavote tokius auskarus vyrų ausyse, turėtumėte žinoti, kad tai yra įprastas scenaristų ir režisierių išradimas, kaip ir ragai ant vikingų šalmų. Auskarai ar kiti aksesuarai, pabrėžiantys moteriškumą, dėvimi tik moterų! 

Šeima

Čigonų šeimos gyvena kartu su savo tėvais ir seneliais. Tokiu būdu yra laikomasi tradicijų, kai seneliai perduoda išmintį ir yra gerbiami. Tai vyksta iš kartos į kartą. Čigonai vienintelė tauta Europoje išsaugojusi savo senas tradicijas.

Kaip Jums čigoniškos tradicijos? Jeigu patiko, nepamirškite pasidalinti!

BV inf.

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!