Patiko? Pasidalinkite!

Lenkijos užsienio reikalų viceministras Pavelas Jablonskis teigia, kad „Wagner PMC“ kovotojai bandė į Lenkiją patekti iš Baltarusijos, – praneša CNN.

„Jablonskis sakė, kad iš Baltarusijos kyla „labai reali“ grėsmė, esą Wagner grupuotės kariai bandė prasiskverbti į Lenkijos teritoriją“, – skelbia televizijos kanalas. Viceministras televizijos kanalui sakė, kad Lenkija tikisi „naujų atakų pasienyje, galbūt naujų bandymų pažeisti oro erdvę“. Jis pabrėžė, kad Lenkija neketina „trauktis“.

Jablonskis pridūrė, kad Lenkijos valdžia į pasienio zoną siunčia vis daugiau karių. Be to, jis pažymėjo, kad šalis „visišką sienos uždarymą“ su Baltarusija laiko kraštutine priemone, jei „bandymai destabilizuoti padėtį ir toliau tęsis“.

Anksčiau Lenkijoje valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ pirmininkas Jaroslavas Kačinskis sakė, kad šalis stiprina sieną su Baltarusija, nes ten yra „Wagner“ grupuotės kovotojai. Anot jo, sienos stiprinimas bus „labai rimtas“. Be to, antradienį Lenkijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad du Baltarusijos sraigtasparniai tariamai pažeidė šalies oro erdvę.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė, kad po birželio sukilimo į Baltarusiją perkelti wagneriai „pradėjo jį spausti“, nes, anot jo, nori „išvykti į ekskursiją“ į Varšuvą, į Žešuvą“ (tai Lenkijos miestas, tapęs karinių atsargų Ukrainai perkrovimo baze).

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!