Patiko? Pasidalinkite!

Kiekviena mama stengiasi suteikti savo vaikui tai, kas geriausia, ugdyti jame geras savybes. Tačiau geros mamos nėra apsaugotos nuo auklėjimo klaidų. Ką mes kartais darome netinkamai augindami vaikus? Čia pateiktos 5 pagrindinės klaidos.

Idealių tėvų nėra. Ir klaidų auklėjime daro visi be išimties. Dažnai nenorėdami pakenkti vaikui, savo pastangomis kenkiame jo ateičiai. Čia yra keletas tėvų klaidų, kurias turite žinoti, kad ateityje jų išvengtumėte. 

1. Mes barame savo vaikus
Kodėl mes barame savo vaikus? Tėvų priežasčių sąrašas gali būti begalinis.

Bariame už tai, kad vaikas kramto nagus, neparuošė pamokų, nesusitvarkė savo kambario. Kai kurie rėkia, kai kurie tai daro monotoniškai ir nuobodžiai.

Paklauskite savęs: „Ar aš tuo pakeisiu vaiką, ar tai pakeis jo elgesį į gerąją pusę?“. Atsakymas yra ne.

Nerėkite, o tiesiog pakeiskite vaiko elgesį

Pavyzdys. Ar vaikas kramto nagus? Neapgaudinėkite jo, bet ramiai pasakykite: „Įkišk rankas į kišenę“. Ir jis tai padarys. Taigi vaikas nustojo kramtyti nagus. Pranyko poreikis gąsdinti ir šaukti. Taip galima išspręsti bet kokią konfliktinę situaciją.

2 klaida. Mes ignoruojame vaikus.
Šiuolaikiniame pasaulyje visi ignoruoja vienas kitą. Tokia yra šiandieninė mūsų kultūra.

Vaiko ignoravimo pavyzdžiai: kalbamės telefonu su draugu, vaikas bėga aplink ir šaukia: „Mama, mama!“ Mes susierzinę ir pradedame ant jo šaukti, kad šis netrukdytų.

Ignoruodami vaikus, mes tiesiog užauginame žmogų, kuris taip pat mūsų neišgirs. Daugelis jau yra su tuo susidūrę, kai turi pakartoti prašymus 5 ar 10 kartų arba tiesiog paskambinus vaikui, jis nereaguoja (ignoruoja).

Neignoruokite vaiko. Atsakykite nedelsdami, bet kokiu būdu. Bendraukite su juo nuo pat jo gimimo. Jei negalite ateiti iškart šią sekundę, tiesiog pasakykite: „Aš tave girdžiu. Palauk minutę! “ Jei šiuo metu esate užsiėmęs, atkreipkite dėmesį kitaip. Taigi užauginsite vaiką, kuris jus girdės ateityje.

3 klaida. Mes skubiname vaikus.
Daugelis žmonių yra susipažinę su situacija, kai ryte mama skuba į darbą ir miegančiam vaikui mauna kelnes. Jei skubinate vaiką, jis jaudinasi. Jo nervų sistema pradeda veikti avariniu režimu ir viską daro dar lėčiau. Dėl to dar labiau susierziname patys. To pasekmė – sugadinta ryto nuotaika.

Išmokite neskubėti. Jūsų užduotis yra teisingai apskaičiuoti laiką pačiam, atsižvelgiant į jūsų vaiko savybes.

4 klaida. Bandymas įtikinti vaiką valgyti.
Vaikas turėtų valgyti būdamas alkanas. Šiuolaikiniai vaikai iš esmės nėra susipažinę su alkio jausmu. Tai padarė produktų gausa, o ypač greitas maistas, užkandžiai ir kt.

Svarbu suteikti vaikui alkio jausmą. Tada jis valgys su malonumu. Jis turėtų žinoti apie valgymo procesą, o ne tik apie burnos atidarymą ir kramtymą.

Kitas punktas. Teisingai maitinamas vaikas be jokių pramogų (melavimų, spektaklių ir žaidimų). Vaikas tiesiog turi valgyti, jam turi būti skanu ir jis tai turi daryti savo noru.

5 klaida. Perdėta meilė.
Mums visada atrodo, kad jam šalta / karšta, kad jis yra alkanas ir t.t. Šeimoje turėdami vieną vaiką, mes dažnai užsiimame hiper globa. Mūsų pagrindinė užduotis to atsisakyti, išmokyti vaiką viską padaryti pačiam, išmokyti savikontrolės ir rūpinimosi savimi. Priešingu atveju vaikas užauga infantilu. 

Infantilus žmogus – tai didelis vaikas, kuris nusiima nuo savęs atsakomybę už kažkokių sprendimų priėmimą ir laukia, kol kažkas kitas (mama, žmona ar valdžia ir t.t.).

Vaikas nesugeba atlikti kasdienių funkcijų ir yra tikras, kad kažkas turėtų tai padaryti už juos.

Nevaldykite vaiko kaip robotas. Suteikite jam galimybę būti nepriklausomiems. Idealiu atveju jis turėtų atlikti konkrečią užduotį, kartu surasdamas būdą, kaip ją atlikti.

Patiko? Pasidalinkite su kitomis mamytėmis ir tėveliais!

Paruošė Jovita Paulauskienė

BV inf. 


Patiko? Pasidalinkite!