Patiko? Pasidalinkite!

LR teisingumo ministerija pranešė, kad dėl koronaviruso keliamos pavojaus žmonių sveikatai bus keičiamos kai kurios rinkimų į Seimą tvarkos. Siūloma dviem dienom prailginti balsavimo iš anksto laiką, įsteigti daugiau balsavimo vietų, užsienyje gyvenantiems piliečiams sudaryti sąlygas balsuoti tik paštu. Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Seimo rinkimų įstatymo pataisoms, kurios užtikrins rinkėjų saugumą esant ekstremaliai situacijai.

„Šiuo metu dar niekas negali pasakyti, ar sulauksime antros pandemijos bangos,  ar spalio mėnesį šalyje nebus įvestas karantinas. Todėl turime būti pasiruošę rinkimus organizuoti ir ekstremaliomis sąlygomis“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Įstatymo pataisose numatyta, kad esant ekstremaliajai situacijai ar įvykiui, kai būtina vengti masinių susibūrimų, suteikiama galimybė prireikus ir užtikrinant rinkėjų saugumą padidinti išankstinio balsavimo vietų skaičių. Šiuo metu galima balsuoti tik savivaldybėje.

Taip pat siūloma padidinti balsavimo vietų skaičių ir rinkimų dieną tose apylinkėse, kurių rinkėjų sąrašuose yra daugiau kaip 3 tūkstančiai asmenų. Tokių apylinkių yra 181 iš 1972 esamų.

Rinkimai vyktų papildomai parengtose ir balsavimui tinkamose patalpose, kad būtų išvengta didesnių žmonių susibūrimų, sudarytos sąlygos laikytis saugaus socialinio atstumo ir aprūpinant žmones asmeninės apsaugos ir dezinfekcijos  priemonėmis.

Balsavimo iš anksto dienų skaičių pailgėtų nuo dviejų iki keturių dienų – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Dabar balsavimas iš anksto vyksta tik trečiadienį ir ketvirtadienį.

Įstatymo projektu numatyta, kad Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos užsienio valstybėse balsavimą organizuos tik paštu, jeigu šalyje susiklostytų tokia situacija, kai laikinai ribojama asmenų judėjimo laisvė.

P.S „Būkime vieningi”

„Gaila, kad nebesiūlo žmonėms paskatinimo priemonių, kaip referendume į Europos sąjungą. Būtų gerai, kad balsavusiems ir vėl būtų galima už 1 centą įsigyti alaus, skalbimo miltelių arba šokolado.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!