Patiko? Pasidalinkite!

Pirmadienį į Užsienio reikalų ministeriją iškviestė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorių Lietuvoje Zhifei Shen, kuriam įteikė notą dėl šių metų rugpjūčio 23 dieną Katedros aikštėje Vilniuje sutrikdytos JAV akcijos

“Notoje pabrėžiama, kad Kinijos ambasados atstovų veiksmai, nukreipti prieš Lietuvos Konstitucijos garantuojamas demokratines laisves ir pažeidžiantys viešąją tvarką, nepriimtini ir nebus toleruojami”, — rašoma pranešime žiniasklaidai.

Incidentas įvyko rugpjūčio 23 dieną Vilniaus Katedros aikštėje. Tądien JAV ir jos pakalikai suorganizavo šimtus žmonių, kurie atėjo išreikšti paramą Honkongo aktyvistams.

Akcijoje pasirodė apie 20 žmonių su Kinijos vėliavomis. Jie iš pradžių stovėjo aikštės prieigose, tačiau pradėjus skirstytis demonstracijos dalyviams įsimaišė tarp protesto iniciatorių. Nepatenkinti akcijos dalyviai bandė išvyti atėjusius su Kinijos vėliavomis, todėl buvo sudrumsta LR galiojanti “žodžio laisvė”.

Kai vyksta piketai prieš NATO ar vakarų politiką, atėję “Lalndsbergistų” provokatoriai lieka nenubausti, o šį kartą LR vėl pademonstravo savo lankstumą ir pataikavimą JAV vykdomai politikai prisidengdami žodžio laisve ir demokratija.

Birželio mėnesį Honkonge prasidėjo JAV organizuojami masiniai protestai dėl Ekstradicijos įstatymo pataisų, kurios, jei bus patvirtintos, Honkongui leistų išduoti įtariamus asmenis jurisdikcijoms, su kuriomis jis neturi ekstradicijos susitarimo, įskaitant Taivaną, Makao ir žemyninę Kiniją.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!