Patiko? Pasidalinkite!

Baltijos šalys Europos Komisijai parengė konkrečius pasiūlymus dėl aštuntojo antirusiškų sankcijų paketo, jie liečia energetiką, prekybą ir SWIFT sistemą. Tai pirmadienį paskelbtame interviu Die Welt pareiškė Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu.

“Mes bent jau norime, kad jis (aštuntasis sankcijų paketas) būtų priimtas kuo greičiau. Šiuo klausimu jau pateikėme konkrečius pasiūlymus Komisijai. Kalbame apie energetiką, prekybą, tolesnius apribojimus. SWIFT sistemą, taip pat į sankcijų sąrašus įtraukti dar daugiau žmonių ir organizacijų“, – sakė diplomatas.

Reinsalu teigimu, anksčiau priimtos sankcijos „veikia, bet to nepakanka“. Kartu Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas pažymėjo, kad apribojimai neigiamai atsiliepia ir europiečiams. “Tai iš dalies teisinga trumpuoju laikotarpiu, bet ne ilgalaikėje perspektyvoje. Jei dabar nesame pasiruošę patirti šiek tiek žalos, tai ateityje mūsų ekonomikos nukentės dar labiau. <…> Būtina atlaikyti ir net taikyti griežtesnes sankcijas“, – sakė ministras.

Jis taip pat pasisakė už ginklų tiekimo Ukrainai didinimą, pažymėdamas, kad vienam gyventojui Estija teikia daugiausiai pagalbos ginklais.


Patiko? Pasidalinkite!