Patiko? Pasidalinkite!

NATO atstovai ir Vokietijos politikai tiki, kad Rusija ruošiasi “netikėtam smūgiui”, kuris pirmiausia galėtų būti įvykdytas Juodosios jūros regione, Baltijos šalyse, Lenkijoje

Rusija ir toliau aprūpina savo kariuomenę “draudžiamosiomis” raketomis ir tariamai ruošiasi vykdyti regioninius karus Europoje, tai priverčia NATO veikti, rašo Vokietijos laikraštis “Die Welt”.

Straipsnio autoriai remiasi Bundesvero generolo leitenanto, buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Heinricho Brauso ir Kielo universiteto Saugumo politikos instituto direktoriaus Joachimo Krause pranešimu.

Krause mano, kol Europa užsiėmusi klimato kaita ir migracijos krize, Rusija, nepagrįstai, ruošiasi regioniniams karams Europoje. Teigiama, kad šiuos karus Rusija tariamai ketina vykdyti, grasindama branduolinio ginklo panaudojimu.

Pasak Brauso, Rusija tariamai tyčia siekia konfrontacijos su Vakarų šalimis, taip pat siekia sunaikinti pasaulio tvarką ir pakenkti NATO sanglaudai.

Tačiau, anot buvusio Bundesvero kaininko, Rusija supranta, kad ji negalės nugalėti NATO, todėl ji tariamai gali surengti “netikėtą smūgį”, kuris bus grindžiamas branduolinio smūgio grėsme.

Dėl tokių veiksmų, pasak Baruso, Europos šalys bus priverstos rinktis tarp plataus masto karo ir radikalių “status quo” pokyčių, norint įtikti  Maskvai.

Galimos vietos, kuriose Rusija gali pradėti “atakuoti” —Juodosios jūros regionas, Baltijos šalys, Lenkija.

Be to, Brausas ir Krause pareiškia, kad Vokietijai tenka pagrindinis vaidmuo šiame “konflikte” dėl jos geografinės padėties. Būtent todėl jie ragina Vokietijos vyriausybę kuo skubiau paskelbti Bundesvero kovinę parengtį, nes reikia vykdytų sudėtingas NATO karines užduotis.

Die Welt inf.


Patiko? Pasidalinkite!