Patiko? Pasidalinkite!

JAV atsisakė surengti bendrą Rusijos Federacijos ir JAV prezidentų – Vladimiro Putino ir Džo Baideno – spaudos konferenciją po Ženevoje vyksiančio viršūnių susitikimo birželio 16 d.

Baideno atstovai mano, kad tokia patirtis buvo nesėkminga ankstesniam Amerikos lyderiui Donaldui Trumpui, rašoma „The New York Times“ straipsnyje.

„Pasak pagrindinių Baideno padėjėjų, per konsultacijas dėl susitikimų, kurie vyks XVIII amžiaus Šveicarijos viloje ant Ženevos ežero kranto, Rusijos valdžia labai norėjo, kad Putinas prisijungtų prie Baideno per spaudos konferenciją“, – sakoma straipsnyje. Prisiminkite, kaip atrodė, kai Putinas Helsinkyje “perėmė” Trampą “.

Baltųjų rūmų pareigūnai šeštadienį pranešė, kad po susitikimo su Putinu Ženevoje Baidenas surengs spaudos konferenciją vienas pats. Anksčiau Kremlius ir Baltieji rūmai pranešė, kad abiejų šalių vadovai savo šalių žiniasklaidos atstovams pasakos apie aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatus. Nė viena iš šalių nepatvirtino bendros spaudos konferencijos, tačiau neatmetė to iš anksto.

Putinas ir Baidenas susitiks Ženevoje birželio 16 d., tai bus pirmasis Rusijos ir Amerikos aukščiausiojo lygio susitikimas po Putino susitikimo su D. Trampu Helsinkyje 2018 m. liepos mėnesį. Tada lyderiai kalbėjosi vienas su kitu šiek tiek daugiau nei dvi valandas, prie jų prisijungė delegacijų nariai. Prezidentai aptarė dvišalių ir tarptautinių santykių klausimus, o aukščiausiojo lygio susitikimo pabaigoje abu lyderiai pažymėjo, kad žengtas didelis žingsnis į priekį.

Gimtojoje šalyje D. Trumpas buvo kritikuojamas dėl tariamo Rusijos kišimosi į 2016 m. prezidento rinkimus ir dėl to, kad jis abejojo ​​JAV žvalgybos išvadomis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!